Ants Floor Close Up

Mravenci jsou užiteční, v domácnostech ale škodí. Vypudit je pomohou domácí prostředky

Mravenci patří mezi hmyz, který se v domácnostech objevuje velmi často. Způsobí nám komplikace nejen v kuchyni, ale dostane se téměř všude. Každý zažil situaci, kdy se ho musel zbavit, ale jedná se o komplikovanou aplikaci několika prostředků. Jak předcházet tomu, aby se mravenci vůbec do bytu nedostali?

V domácnosti se může objevit několik druhů mravenců

Mravenců existuje mnoho druhů a několik z nich se nebojí navštívit naši domácnost. Nejčastěji se setkáme s mravenci faraony, častými návštěvníky jsou také mravenci domácí. Typickými zástupci jsou i mravenci obecní a mravenci rezaví rádi ničí dřevo v lesích. Obřím mravencům se říká amazonky a jsou nebezpeční tím, že koušou. Jak dostat mravence ze svého bytu? Poradíme několik osvědčených metod.

Mohlo by vás zajímat:  Švábům v domácnosti předejde pravidelný úklid a některé běžné vůně

Nejčastěji se používá kombinace octa a citronu. Je to oblíbená metoda, která je opravdu účinná. Najděte místa, kde se mravenci nejčastěji pohybují, a ta namažte octem a pokapejte šťávou z citronu. Odpudíte tím mravence, kteří se už nebudou vracet. Další metodou je namazání jejich cestiček v bytě vazelínou. Mravenci se na ni přilepí, chytíte je a vynesete z domu. Nutno ale dodat, že všechny metody musíte aplikovat dlouhodobě, protože mravenců může být až několik stovek.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomohou bylinky nebo droždí

Zkombinovat můžete také skořici s práškem do pečiva. Nasypte je na místa, kde se mravenci pohybují. Skořice jim voní, prášek do pečiva je zase zahubí, protože obsahuje toxické látky. Pomerančová kůra se bude také hodit, jestli se chcete mravenců zbavit. Láká mravence a poté je zabije. Nasekejte ji na tenké proužky a ty rozmístěte všude, kde jsou mravenci.

Mohlo by vás zajímat:  V brzkém jaře se probouzejí i škůdci. Mšice a šneci jsou nebezpeční pro pěstované rostliny

Pomoci mohou i čerstvé bylinky. Vysaďte si doma mátu, bazalku nebo oregano a využijte je v boji proti mravencům. Listy bylinek můžete rozmístit na místa, kde se mravenci objevují. Vhodným prostředkem je také droždí. Smíchejte 100 gramů s litrem teplé vody. Směs nalijte do sklenic a ty dejte na místa, kde jsou mravenci.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/list/how-to-get-rid-of-ants/
Přidat na Seznam.cz