Green 4183977 1280

Nejlepší rostlinou do ložnice je rozhodně kapradina. Zkvalitní vzduch a dopřeje krásný spánek

Kapradiny ke svému růstu potřebují hlavně spoustu vlhkosti, protože v deštných pralesích jí mají dostatek a daří se jim. Jedině tak se mohou rozvinout své listy a budou mít zelenou barvu, která je pro ně tolik typická. Kapradiny najdete hlavně v lesích, kde jsou před sluncem chráněny vysokými stromy.

Doma se vám kapradiny budou hodit, nemusíte se bát je dát do ložnice nebo pokojíku

Kapradiny můžete pěstovat nejen doma, ale také na zahradě. Doma si dávejte pozor, abyste je neměli u topení, protože kapradinám škodí suchý vzduch. Potřebují časté kropení, které provádějte každý den a nejlépe měkkou vodou. Mají rády, pokud jsou zasazené ve skupinkách, klidně můžete namíchat různé druhy. Až vyrostou, bude z nich krásná dekorace, která je navíc zdraví prospěšná.

Mohlo by vás zajímat:  Nejoblíbenější rostliny našich balkonů nejsou pouhé okrasné květiny. Pelargonie zaženou nejeden zdravotní problém

Některým druhům sušší vzduch nebude vadit, například tečkovce nebo knoflíkovce. S těmito druhy budete mít práci snazší, protože nepotřebují tolik péče. Pro kapradiny je důležité mít správnou půdu. Měla by být obohacená o rašelinu. Některé kapradiny můžete pěstovat v závěsných koších, protože jsou zvyklé růst ve vzduchu. Když si sloupky od plotu vyplníte mechem, mohou posloužit jako živá dekorace.

Zdroj obrázku: Pixabay

Kapradiny pomohou k lepšímu spánku

O některé druhy kapradin se mohou starat také děti, protože jsou opravdu nenáročné. Sem patří křídelnice nebo sleziník, tyto kapradiny ani nepotřebují mnoho slunce. Kapradiny celkově pomáhají čistit vzduch a zlepšují jeho kvalitu. Proto se nemusíte bát umístit je do ložnice nebo dětské pokojíku, kde budou plnit svou funkci a navíc domov zkrášlí. Pomohou dokonce zlepšit váš spánek.

Mohlo by vás zajímat:  Na slunném místě zahrady se bude líbit brusince. Odvděčí se bohatou úrodou zdravých plodů

Kapradinu můžete v domácích podmínkách také snadno rozmnožit. Bude k tomu potřeba jen substrát s rašelinou a vlhkost, protože by jinak výtrusy mohly vyschnout. Pěstitelé v tomto ohledu musí být velmi trpěliví a budete na to potřebovat také hodně času. Kromě toho si je můžete rozmnožit také pomocí oddenků, které oddělíte od matečné rostliny. Je nutné postupovat opatrně, abyste kapradinu nezničili.

Zdroj: https://www.thegirlwithashovel.com/low-light-plants-for-the-bedroom/
Přidat na Seznam.cz