Focused Violet Iron Placed Ironing Board

Nelučte se s oblíbenou žehličkou. Při správné údržbě vám bude sloužit roky

Žehlička patří bezesporu mezi spotřebiče, bez kterých se neobejde prakticky žádná domácnost, obzvlášť pokud má rodina děti nebo pokud muž potřebuje do práce denně čistou, bezvadně vyžehlenou košili.

Na žehličku a její funkce si poměrně brzy zvyknete a není pak jednoduché pořizovat si úplně jiný spotřebič, s nímž se budete znovu muset učit zacházet. Mnohem lepší je vědět, jak vaší oblíbené žehličce účinně prodloužit život tak, aby vám sloužila co nejdéle.

Základem je pravidelná údržba

Pokud budete žehličku pravidelně čistit, zabráníte usazování nečistot a vodního kamene a žehlička bude stále funkční a spolehlivá. Pokud jde o četnost čištění, při pravidelném používání žehličky radí odborníci frekvenci jednou za 14 dní. Některé moderní spotřebiče jsou již vybaveny funkcí samočištění, ale pokud toto štěstí nemáte, musíte se spolehnout na sebe.

Mohlo by vás zajímat:  Den boje proti suchu má podle ministra Brabce podobu primárně legislativní a dotační

Pokud jde o přípravek k čištění, doporučuje se stejný poměr vody a octa s tím, že do této směsi stačí ponořit měkký hadřík a s jeho pomocí vyčistit mírně zahřátou žehlicí plochu. Pokud chcete plochu vyčistit za studena, vezměte si na to trochu zubní pasty, která zaručí požadovaný efekt.

Zdroj obrázku: Freepik

Spálená žehlička

Pokud se stane, že se žehlicí plocha žehličky spálí, například tehdy, když jste na nějakou tkaninu nastavili příliš velkou teplotu, je potřeba plochu důkladně vyčistit. To je nezbytné jak pro zachování funkčnosti žehličky, tak také proto, abyste zabránili znečištění nebo poškození tkanin, které budete následně žehlit.

Mohlo by vás zajímat:  Výběr správného náčiní a vybavení usnadní úklid spadaného listí

Pro tento účel se můžete spolehnout na kombinované účinky dvou univerzálních přírodních čističů, a to jedlé sody a octa. Měkký hadřík namočte do octa a potřete jím důkladně spálená místa. Poté je posypejte dostatečným množství jedlé sody a nechejte působit. Spáleninu odstraňte pomocí drsnější strany houbičky na nádobí, kterou můžete pro větší efekt namočit do co nejteplejší vody. Nezapomeňte vyčištěnou žehličku otřít do sucha.

Zdroj: https://classiccleaners.net/how-to-take-care-of-your-iron/
Přidat na Seznam.cz