Herbal Medicinal Herbs Plant

Některé krásné květy jsou známé svými léčivými účinky, vysaďte je na své zahradě

Květiny nejsou jen ozdobou našich interiérů a zahrad nebo skvělým dárkem pro každou ženu. Většina z nás asi slyšela o léčivých bylinkách, ale věděli jste, že existují i léčivé květiny? Opojná vůně a krása, ať už jediného květu, nebo velkolepé kytice, mají sílu uzdravit, inspirovat nebo zklidnit duši. Zde vám přinášíme pár tipů na léčivé květiny, které byste měli vyzkoušet i vy.

Měsíček lékařský

Okvětní lístky měsíčku lékařského používaly k hojení ran a popálenin už naše babičky. Vzhledem k tomu, že má tato květina antibakteriální a protizánětlivé účinky, používá se k léčbě kožních stavů, jako jsou vyrážky (včetně ekzémů) a akné. Pomáhá při svalových křečích a zmírňuje bolestivé dny během menstruace. Měsíček také podporuje zdravou dutinu ústní, a to díky svým adstringentním vlastnostem, které bojují proti bakteriím v ústech.

Mohlo by vás zajímat:  Živý plot dodá zahradě na útulnosti, výběr je široký a mnohé druhy jsou skvosty

Měsíček poslouží vaší zahradě mnoha způsoby díky svým všestranným léčivým vlastnostem. Není náročný na pěstování. Prospívat bude v dobře obdělané půdě na plném až částečném slunci.

Zdroj obrázku: Freepik

Sedmikráska

Sedmikráska má stimulační účinek na trávení a podporuje chuť k jídlu. Používá se k léčbě onemocnění souvisejících s trávicím traktem, jako je gastritida, průjem a zácpa. V minulosti se sedmikrásky používaly na bolestivé křeče během menstruace a na záněty močových cest. Květy lze aplikovat při bolestech v krku.

Sedmikráska je vytrvalá rostlina, která dorůstá až do výšky 15 cm a na jaře rozkvétá. Semena se dají zasadit jak na zahradě, tak v interiéru.

Mohlo by vás zajímat:  Černý čaj zklidní trávení a uleví žaludku po vydatném jídle. Při pravidelném pití tělu prospívá

Levandule

Levanduli lze konzumovat ve formě oleje nebo čaje. Díky svým vlastnostem nachází levandulový olej široké uplatnění v kosmetice i v aromaterapii. Jeho neodolatelná vůně vás zbaví stresu a pomůže s nespavostí. Je užitečný při léčbě akné a dalších souvisejících kožních infekcí. Při pěstování levandule mějte na paměti, že pro svůj růst potřebuje 6–7 hodin slunečního světla denně.

Zdroj: https://medium.com/permaculturewomen/ten-medicinal-flowers-that-i-always-plant-in-every-garden-bc9be108c1b7
Přidat na Seznam.cz