Close Up Olive Oil Pouring Into Bowl

Tekutý zázrak oceníme nejen při vaření. Olivový olej je tajnou zbraní proti mastnotě i lupům

Olivový olej patří mezi nejzdravější rostlinné tuky na světě. Obsahuje nenasycené mastné kyseliny, které jsou velmi prospěšné pro naše zdraví. Z tohoto důvodu se nachází v mnoha kuchyních. Nemusíte ho ale využívat jen při vaření. Skvělou službu vám prokáže při úklidu nebo péči o pleť a vlasy. Objevte neobvyklé využití olivového oleje.

Úklid kuchyně a leštění nábytku

Budete se divit, ale při úklidu kuchyně se vám bude olivový olej hodit. Je totiž skvělý na čištění mastných nečistot na nerezových površích. Poradí si se špinavou digestoří nebo sporákem. Naneste ho houbičkou na špinavý povrch a zakryjte hadříkem namořeným v horké vodě. Po pár minutách se nečistoty uvolní a vy je snadno smyjete. To samé platí pro mastnotu v hrncích a pánvích.

Mohlo by vás zajímat:  Nejen zvířátkové tvoření. Z kaštanů snadno vyrobíte perfektní prací prostředek a mýdlo

Olivový olej byste měli pravidelně používat také pro osvěžení a impregnaci dřevěného nábytku. Nezáleží na tom, jestli půjde o stůl, skříňky, nebo komodu. Po umytí měkkým hadříkem stačí na nábytek nanést pár kapek oleje a jemně vyleštit. Olej bude chránit nábytek před vlhkostí a odstraní drobné škrábance, které vám možná drásají nervy pokaždé, když se na nábytek podíváte.

Zdroj obrázku: Freepik

Olivový olej místo drahé kosmetiky

Máte doma krémy proti vráskám nebo hydratační krémy? Už je nepotřebujete. Malé množství olivového oleje aplikované přímo na pokožku bude mít stejné účinky. Můžete si také vyrobit masku na bázi olivového oleje, přírodního jogurtu a citronu. Olivový olej je také skvělou náhradou pro odličovač. A používat ho můžete také na popraskané paty nebo popáleniny.

Mohlo by vás zajímat:  Vánoční kaktus stěhování nesnese. Při správných podmínkách pokvete mnohem déle

Olivový olej se používá také k regeneraci pokožky hlavy a boji proti lupům. Hydratuje, vyživuje a vyhlazuje pokožku hlavy. Navíc vám pomůže s polámanými a roztřepenými konečky. Postačí vám malé množství olivového oleje, které nanesete na celou délku vlasů. Na 20 minut vlasy zabalte do hustého ručníku nebo potravinářské fólie. Potom si vlasy umyjte jako obvykle.

Zdroj: https://www.swansonvitamins.com/blog/articles/20-ways-to-use-olive-oil-outside-of-the-kitchen.html
Přidat na Seznam.cz