Various Fresh Cactus Flower Pot

Sukulenty ozdobí interiér i bez velké péče. Některé dokonce pomohou léčit nebo nádherně kvetou

Sukulenty jsou hned vedle orchidejí jedny z nejoblíbenějších pokojových rostlin. Nejen že jsou svým vzhledem velmi originální a činí tak interiér mnohem zajímavější, ale jejich další velkou výhodou je fakt, že jsou na péči velmi nenáročné. Můžete je zapomenout zalít několikrát po sobě, a stejně se vám odvděčí krásným vzhledem. Asi právě proto jsou také čeledí rostlin, kterou volí zejména lidi, kteří hodně cestují nebo nejsou zrovna zahradníky. Sukulenty uvedené níže by rozhodně mezi ostatními neměly chybět.

Mohlo by vás zajímat:  Mrkev dodá toulcovce důležité živiny

Aloe vera

Aloe vera zná jistě každý z nás. Možná překvapí, že se jedná o sukulent, který ke svému životu potřebuje jen dvě základné věci. Za prvé potřebuje vhodné stanoviště, tedy takové, na kterém bude mít dostatečné množství světla, jež je pro jeho spokojený život klíčové. Za druhé byste měli pamatovat na to, že potřebuje poměrně malé množství zálivky. Aloe vera se vyznačuje léčivými dužnatými listy, které zadržují vodu, proto vydrží dlouho bez zalití. Velkým plusem je i to, že tyto léčivé listy můžete velmi dobře využít při nejrůznějších problémech sami doma.

Mohlo by vás zajímat:  Orchideji trocha pikantnosti prospěje. Bude dobře růst a brzy se obalí novými květy
Zdroj obrázku: Freepik

Kalanchoe

Kalanchoe neboli česky kolopejka je sukulent, který se oproti výše zmíněné rostlině aloe vera vyznačuje květy v celé škále barevných variací. Můžete zakoupit rostlinky od žluté barvy přes oranžovou a růžovou až po opravdu temně rudou. Ani této rostlině není třeba věnovat žádnou zvýšenou pozornost. Vystačíte si pouze se správným stanovištěm a zálivkou. I kalanchoe umístěte nejlépe na okno nebo na jiné stanoviště, kde bude mít rozptýlené světlo. Kalanchoe zalévejte jednou týdně, i zde je lepší na zálivku zapomenout než zalít dvakrát. Pokud se o ni budete dobře starat, pokvete velkým počtem drobných květů, které se objevují zejména v zimě.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/best-succulents-for-beginners/
Přidat na Seznam.cz