Greens Wheat With Grains Light Background Growing Microgreens Home Fresh Wheat Sprouts

Nejen řeřicha: na jarním parapetu vyroste během pár dní také oves

Nedávno skončily Velikonoce a to znamená, že většina lidí připravuje jídelní stoly s dekoracemi, které připomínají jaro. Během teplejších dní se příroda naplno probouzí a objevuje se spousta nového. Na své zahradě nebo v kuchyni si můžete vypěstovat nejen oblíbenou řeřichu, ale hodit se může také oves.

Zelené dekorace přivolávají jaro

Velikonoční tradice jsou různé v každé domácnosti. Na jídelním stole by ale neměly chybět jarní větvičky, také vajíčka nebo dřevěné dekorace v podobě ptáčků nebo zajíčků. Pokud si chcete řeřichu nebo oves vypěstovat sami, rozhodně můžete. Připravíte si tak nejen dekoraci, ale také rostliny pro vaření. Řeřichu si můžete například dát na chleba nebo ji používat do salátů.

Mohlo by vás zajímat:  Plodiny konzumované mimo sezónu nepřinesou tělu žádný prospěch. Na tyto druhy v zimě pozor

Kdy můžete zasít oves? Ovesná semínka si koupíte téměř v každém obchodě. Můžete si je dát do květináče nebo jiné nádoby a pak se jen pustit do práce. Jestli oves chcete mít v květináči, měli byste smíchat zeminu s pískem, protože tato směs bude vhodná právě pro tuto rostlinu. Vytvořit můžete i malý skleník, ve kterém se bude ovsu velmi dařit a poroste rychleji.

Zdroj obrázku: Freepik

Vypěstujte si oves, který se bude hodit jako doplněk do salátů

Semínka musíte pravidelně zalévat, i jen trochou vody. Než oves vyroste, může to trvat 5 až 10 dní. Oves nebo řeřichu si můžete vypěstovat také ve víčku od zavařovací sklenice nebo v obyčejném talíři. Stačí si jen sehnat vatu nebo lignin, ty namočit a poté na ně položit semínka, která zatlačte, aby byla uvnitř vaty. Pak dejte vatu na teplé a slunné místo a jen čekejte, až rostlina vyklíčí.

Mohlo by vás zajímat:  Při správném skladování vydrží zahradní nábytek několik sezón

Obě rostliny můžete zasít vedle sebe a sledovat, která poroste rychleji. Před Velikonocemi si dokonce v obchodech můžete koupit celé sady na pěstování ovsa. Obsahují nejen semínka, ale také nádoby, do kterých je můžete zasadit, a také drobnosti, které jsou nezbytné. Sadba řeřichy nebo ovsa je velmi jednoduchá a zvládnete ji i s dětmi.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/grow-oat-grass-pots-95872.html
Přidat na Seznam.cz