Banana 3776945 1920

Na slupce od banánu si orchideje pochutnají. Odvděčí se bujným růstem a bohatými květy

Orchideje jsou nádherné, velmi oblíbené a na okenním parapetu vždy vypadají úžasně. Pro jejich dobré zdraví a krásný vzhled jim musíte poskytnout správou péči a řádně je hnojit. Jednou z metod je banánový prášek, který má velkou nutriční hodnotu. Připravte svým orchidejím toto zázračné hnojivo a užijete si bujný růst svých oblíbených květin.

Jak připravit banánový prášek?

Banánové slupky obsahují mnoho cenných složek, stejně jako samotné banány. Díky tomu se dokonale hodí jako hnojivo pro orchideje. Obsahují draslík, fosfor, hořčík a mnoho dalších minerálů, které jsou klíčové pro zdraví rostlin. Draslík posiluje kořenový systém, zatímco fosfor se podílí na tvorbě poupat a hořčík stimuluje fotosyntézu.

Mohlo by vás zajímat:  Účinky pití čaje jsou známy po staletí, tento lahodný nápoj lze ale využít i jinak

Výroba tohoto hnojiva je velmi jednoduchá a rychlá. Slupku banánu nakrájejte na malé kousky. Poté je vložte na plech dužinou nahoru a sušte v mírně předehřáté troubě po dobu 20 minut. Jakmile budou banánové slupky dokonale suché, vložte je do mixéru nebo nastrouhejte. Poté budete mít připravený blahodárný prášek, který posílí zdraví a růst vašich orchidejí.

Zdroj obrázku: Pixabay

Aplikace a další využití netradičního hnojiva

Jak prášek použít? Není to nic těžkého. Stačí, když rozpustíte prášek s vodou v poměru 1 : 2 a promícháte. Připraveným roztokem rostlinu jednoduše zalijte. Tento proces provádějte jen a pouze během vegetačního období rostliny. Listy orchideje můžete také potřít banánovou slupkou, abyste jim dodali lesk a sílu.

Mohlo by vás zajímat:  Malý průvodce hnojivy: výběr je široký, každá rostlina tak najde to svoje

Banánové slupky můžete použít hned několika způsoby. Můžete z nich vyrobit tento prášek, ale také tinkturu z nakládaných slupek nebo vývar, které budou fungovat na mineralizaci orchidejí stejně dobře jako prášek. Důležitá je hlavně střídmost a dodržování pravidel v péči o tyto rostliny, jinak jim můžete snadno ublížit. Jakmile budete dodržovat všechna pravidla, můžete se těšit na nádherné květy a zdravé rostliny.

Zdroj: https://www.amazon.in/Bokashi-Bran-Banana-Peel-Powder/dp/B09337XC2V
Přidat na Seznam.cz