Na slupce od banánu si orchideje pochutnají. Odvděčí se bujným růstem a bohatými květy

Orchideje jsou nádherné, velmi oblíbené a na okenním parapetu vždy vypadají úžasně. Pro jejich dobré zdraví a krásný vzhled jim musíte poskytnout správou péči a řádně je hnojit. Jednou z metod je banánový prášek, který má velkou nutriční hodnotu. Připravte svým orchidejím toto zázračné hnojivo a užijete si bujný růst svých oblíbených květin.

Jak připravit banánový prášek?

Banánové slupky obsahují mnoho cenných složek, stejně jako samotné banány. Díky tomu se dokonale hodí jako hnojivo pro orchideje. Obsahují draslík, fosfor, hořčík a mnoho dalších minerálů, které jsou klíčové pro zdraví rostlin. Draslík posiluje kořenový systém, zatímco fosfor se podílí na tvorbě poupat a hořčík stimuluje fotosyntézu.

Výroba tohoto hnojiva je velmi jednoduchá a rychlá. Slupku banánu nakrájejte na malé kousky. Poté je vložte na plech dužinou nahoru a sušte v mírně předehřáté troubě po dobu 20 minut. Jakmile budou banánové slupky dokonale suché, vložte je do mixéru nebo nastrouhejte. Poté budete mít připravený blahodárný prášek, který posílí zdraví a růst vašich orchidejí.

Mohlo by vás zajímat:  Kávovou sedlinu ocení rostliny i naše pokožka, použití je opravdu jednoduché
Zdroj obrázku: Pixabay

Aplikace a další využití netradičního hnojiva

Jak prášek použít? Není to nic těžkého. Stačí, když rozpustíte prášek s vodou v poměru 1 : 2 a promícháte. Připraveným roztokem rostlinu jednoduše zalijte. Tento proces provádějte jen a pouze během vegetačního období rostliny. Listy orchideje můžete také potřít banánovou slupkou, abyste jim dodali lesk a sílu.

Banánové slupky můžete použít hned několika způsoby. Můžete z nich vyrobit tento prášek, ale také tinkturu z nakládaných slupek nebo vývar, které budou fungovat na mineralizaci orchidejí stejně dobře jako prášek. Důležitá je hlavně střídmost a dodržování pravidel v péči o tyto rostliny, jinak jim můžete snadno ublížit. Jakmile budete dodržovat všechna pravidla, můžete se těšit na nádherné květy a zdravé rostliny.

Zdroj: https://www.amazon.in/Bokashi-Bran-Banana-Peel-Powder/dp/B09337XC2V
Přidat na Seznam.cz