Whole Cut Tomatoes Glass Tomato Juice

Jedna sklenice rajčatové šťávy denně podpoří zdraví jater, ledvin i srdce

Ovocná a zeleninová smoothie jsou moderním trendem, ale o prospěšnosti různých druhů šťáv se ví už dlouhá staletí. Mezi nejzdravější patří podle japonských vědců rajčatová šťáva, je třeba ale pít pouze čistou šťávu bez přidaných složek. Pravidelné pití sklenice rajčatové šťávy bez dalších přísad a soli totiž může pomoci s hypertenzí nebo s vysokou hladinou cholesterolu. Obsahuje biologicky aktivní látky, vitamíny, minerály, jako jsou vápník, hořčík nebo draslík, a antioxidanty. Proč je vhodné pít rajčatový džus každý den?

Mohlo by vás zajímat:  Nepodceňujte pracovní oblečení. Komfort je na prvním místě

Sklenice plná zdraví

Rajčatový džus je zásobárnou vitamínů. Nacházejí se v něm vitamíny jako C, ale také K nebo provitamín A, které podporují obranyschopnost těla a významně snižují riziko onemocnění rakovinou. Vlivem obsažených minerálů a antioxidantů je tento druh nápoje lékem na vysoký krevní tlak i špatný cholesterol, podle vědců jeho pití předchází rozvoji aterosklerózy. Rajčatovému džusu by se neměli vyhýbat ani lidé ve stresu a pod tlakem, kteří trpí na únavu a časté nervové vyčerpání.

Zdroj obrázku: Freepik

Draslík pro zdravý oběhový systém

Co dalšího skrývá džus z rajčat? Podle vědců z japonské univerzity v Tokiu je cenný i draslík, který se v nápoji přirozeně vyskytuje, protože zlepšuje stav oběhového systému a činnost srdce. Navíc nikdy není pozdě, podle expertů se mohou potíže vylepšit při pravidelném pití rajčatové šťávy, a to díky obsaženému draslíku a dalším zdravým složkám. Rajčata mají přínos též pro játra a ledviny, pro které jsou důležité chlór a síra.

Mohlo by vás zajímat:  Vysokého cholesterolu se už bát nemusíte. Čerstvé šťávy udrží jeho hladinu na uzdě

Přírodní rajčatová šťáva bez soli

Jak naplno využít benefitů rajčatové šťávy? Zásadní je pít takovou, která neobsahuje sůl. Veškeré vědecké bádání bylo provedeno s čerstvými výrobky neobsahujícími sůl. Většina kupovaných obsahuje bohužel významné množství soli, proto je vhodnější si připravit vlastní. Denní doporučená dávka je jedna sklenice, nejvhodnější dobou pro pití je ráno nalačno namísto kávy, protože se tím využije všech cenných látek.

Zdroj: https://www.medicinenet.com/is_drinking_tomato_juice_good_for_you/article.htm
Přidat na Seznam.cz