Floxy

Nechte svou zahradu provonět omamnými květy, které budou těšit rok co rok

Krásná zahrada může dráždit všechny naše smysly, ale vůně je často podceňovaným potěšením. Květiny, které provoní zahradu, přitom dodají zahradě novou dimenzi. Představte si, jak vstupujete v letních dnech na svou zahradu a omámí vás nádherná vůně kvetoucích rostlin. Zde si povíme, jaké květiny se vyplatí pro jejich opojnou vůni pěstovat. Dobrou zprávou je, že luxus vonných květin si můžete dopřát i na malé zahrádce. Stačí je umístit u vchodových dveří, podél chodníků nebo poblíž oken a za lehkého letního vánku si užívat jejich vůni.

Mohlo by vás zajímat:  Tajemství krásných surfinií je ukryto ve správném hnojivu. Kupované přípravky nejsou jediná možnost

Magnolie

Není nic sladšího než vůně těchto velkých květů, které kvetou na jaře a v létě, v závislosti na odrůdě. Zasaďte svůj strom do dobře odvodněné půdy bohaté na živiny v místech, kde bude mít dostatek slunce. Při výsadbě se ujistěte, že je dáváte na místo, kde budou mít dostatek prostoru na rozšiřování – některé magnolie mohou dorůst až do šířky 10 metrů. Mezi nejoblíbenější druh patří magnolie velkokvětá, která se řadí mezi stálozelené rostliny a je mrazuvzdorná.

Zdroj obrázku: Pixabay

Růže

Každá zahrada by měla mít alespoň jednu růži. Nejsou tak náročné na péči, jak si mnoho lidí myslí, a mnoho druhů je také odolných proti hmyzu a chorobám. Růže nejlépe kvetou na plném slunci. Při výběru rostlin hledejte ty, u kterých je konkrétně uvedeno, že jsou vonné, protože některé druhy byly vyšlechtěny spíše kvůli vzhledu než pro vůni.

Mohlo by vás zajímat:  Horké léto je pro orchideje náročné období. S trochou péče ale budou stále krásné

Pokud tedy hledáte květiny, které vám provoní zahradu, vyzkoušejte růži velkokvětou odrůdy Mr. Lincoln, která má intenzivní vůni a krásné šarlatově červené květy. Jestliže chcete růži jemnějších barev, potěší vás sladce vonící keřová růže se vznešeným názvem Alexandra – Princesse de Luxembourg.

Zdroj obrázku: Pixabay

Floxy (plamenky)

Tyto na péči nenáročné květiny se nabízejí v mnoha barvách – růžové, bílé, modré, lososové, červené a purpurové. Většina druhů jsou trvalky, takže si jejich vůni užijete opakovaně každý rok. Nejvíce jim svědčí slunná místa nebo polostín. Pozor dejte při zalévání, raději je nechte (krátkodobě) suché než přelité, mohly by uhnít. Obzvláště voňavá je varianta Phlox paniculata David, která má bílé květy. Krásnou vůní se pyšní také růžová odrůda Flame Pink Eye.

Zdroj: https://www.countryliving.com/gardening/g4195/best-fragrant-outdoor-plants/
Přidat na Seznam.cz