Happy Mature Woman Enjoys Blooming Orchid

Kořeny orchidejí mohou snadno začít hnít. Přesazené květiny podpoří v regeneraci skořice

Hnití kořenů orchideje je docela běžným problémem. Stává se to mimo jiné kvůli nesprávnému zalévání. Shnilou orchidej však můžete velmi jednoduše oživit. Budou vám stačit jednoduché triky a vaše orchidej ožije a znovu rozkvete.

Důvody hnití kořenů

Hnití kořenů orchideje je obvykle způsobeno nesprávným odvodněním půdy nebo nadměrným zaléváním. Prvním příznakem, že se s kořeny orchidejí děje něco špatného, je zvadnutí a zežloutnutí listů. Takže je dobré okamžitě reagovat – pak bude šance na záchranu rostliny mnohem větší. Když si všimnete, že listy jsou měkké a vrásčité, přesaďte orchidej do jiného substrátu.

Mohlo by vás zajímat:  Závlahový systém potřebuje dostatečnou ochranu před mrazem

Pokud se ukáže, že kořeny jsou velmi shnilé, bude třeba odříznout mrtvá místa a nahradit zem novou. Je důležité, aby nádoba, ve které se nachází orchidej, měla drenážní otvory. V opačném případě nadměrná voda namísto odtoku způsobí hnilobu kořenů. Nejlepší je nepřesazovat orchideje, dokud květy neopadnou. V případě shnilých kořenů by to však mělo být provedeno okamžitě.

Zdroj obrázku: Freepik

Skořicové hnojivo

Po přesazení orchideje je nejlepší počkat několik dní a teprve poté ji zalít. Dejte rostlině čas na přizpůsobení se novému prostředí. Orchideje se vyvíjejí nejlépe, pokud se jejich půda mění každé dva roky. Růst orchideje bude také zesílen populárním kořením, které se často používá k pečení, konkrétně skořicí. Bude ideální pro stimulaci již přesazených orchidejí, které měly shnilé kořeny.

Mohlo by vás zajímat:  V listopadu můžeme vysadit mnoho druhů rostlin, které přežijí zimu

Za tímto účelem by se mělo připravit domácí hnojivo. Budete potřebovat jednu lžičku skořice a jeden litr převařené vody. Složky by se měly smíchat a počkat, až voda zcela vychladne. Potom roztok nalijte do láhve a zalijte rostlinu malým množstvím. Účinky ve formě nových listů a výhonků by měly být viditelné brzy.

Zdroj: https://www.justaddiceorchids.com/orchid-care-blog/cinnamon-use-on-orchids
Přidat na Seznam.cz