Potting Soil Soil Repot Indoor Plants Spring Houseplant Care Repotting Houseplants Woman Is

Ne všechny rostliny potřebují světlo. Těmto druhům vyhovuje zimní temno a vystačí si s málem

Na podzim a v zimě je slunečního záření pomálu, a proto některé pokojové rostliny během těchto chladných měsíců chřadnou a umírají. Můžete to vyřešit tím, že je během chladných měsíců přesunete na jižní a východní okna anebo si jednoduše zvolíte druhy rostlin, kterým stín a nedostatek slunce nevadí. Co byste měli mít doma, pokud si chcete i během zimy užívat nádherných rostlin?

Kulkas zamiolistý

Tato krásná rostlina je ideální pro všechny, kdo zapomínají na zalévání, a zároveň je velmi odolná vůči nepříznivým domácím podmínkám. Kulkas zamiolistý má rád stín a navíc skvěle filtruje vzduch od toxických látek. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení vyžaduje tato rostlina minimum slunečního světla a bude prospívat i v naprosté tmě. Když ji umístíte dál od okna, nic se nestane. Vyžaduje pouze šetrnou zálivku a trochu pozornosti, protože musíte pravidelně čistit její listy od prachu.

Mohlo by vás zajímat:  Na pohled krásná rostlina odrazuje možnou náročností. Investice do ní se málokdy vrátí
Zdroj obrázku: Freepik

Tchynin jazyk

Známá je také jako hadí rostlina nebo africké kopí. Tato odrůda je velmi odolná vůči zimě a nedostatku slunečního svitu. Navíc vypadá poměrně nezvykle, takže může přinést do vašeho interiéru originální dekoraci. Místo plochých listů má totiž dužnaté stonky, které zadržují vodu. Díky tomu nevyžaduje často zalévání, což většinu lidí zajisté potěší. Jakmile se stonky zvrásní, potřebuje přidat dávku čerstvé vody do kořenového obalu. Pokud ji přelijete, velmi rychle umře.

Mohlo by vás zajímat:  Při péči o pokojové rostliny se nesmí zapomínat na jeden důležitý krok

Kořenokvětka

Rostlina s tímto zajímavým jménem je dokonalá pro všechny, kteří milují velké, tmavé listy a mohutnější rostliny. Máte-li doma stinnou místnost, jde o perfektní volbu. Ublížit jí nemůže stín, přesušení nebo malý květník. Za trochu péče se vám odmění rozměrným růstem nádherných listů, které jsou odolné bez ohledu na roční období. Navíc nemusíte doma ani udržovat tropy, protože má tato rostlina ráda nižší teploty a stinná místa. Díky tomu nemusíte složitě vybírat, kam ji postavíte. Jednoduše dokonalá volba.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/low-maintenance-houseplants-winter
Přidat na Seznam.cz