Orchid 3479539 1920

Naučte se pěstovat orchideje, většinou postačí pouze správné umístění

Na orchideje si mnoho začátečníků jen tak netroufne, a přitom na jejich pěstování není nic složitého. Bohužel nedostatek znalostí o tom, jak pečovat o orchideje, často vede k tomu, že si dlouho neužíváme jejich květů. A přitom stačí jen dodržovat několik základních pravidel, které si tu představíme.

Správné místo dělá své

Málokdo ví, že orchideje lze pěstovat nejen doma, ale i na zahradě. Výběr správného místa je pro orchideje stěžejní. Tyto rostliny umístěte tam, kde je dostatek slunce, nikoli ale přímého. Proto uděláte nejlépe, když je v domácnosti položíte na prosvětlené místo, kde budou mít rostliny rozhled. Ačkoli jsou orchideje exotické rostliny, nemají rády přílišné horko. Zvolte pro ně proto příjemné, provzdušněné prostředí s průměrnými teplotami. Osvědčeného místa se držte a nepřesouvejte je jak se vám zlíbí.

Mohlo by vás zajímat:  Pokud orchidej nechce rozkvést, dokrmte ji jednoduchým hnojivem z kuchyně
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Chce to ten správný květináč

Nejlepší je zvolit takový, který není příliš hluboký a průhledný. Rostlina by neměla být zasazena příliš hluboko, jelikož orchideje se nesadí do hlíny, ale spíše do propustného substrátu – můžete zvolit rašelinu, kůru, dřevěné uhlí nebo jiný suchý organický substrát. Přitom se může se stát, že jednotlivé druhy se budou v požadavcích na substrát mírně lišit. Přesazujte, až když rostliny prorostou kořenový bal. Uvidíte sami, jaká velikost květináče bude potřeba, můžete přitom i zkontrolovat, zda rostlinu nenapadli škůdci.

Mohlo by vás zajímat:  Tropický zamiokulkas vypěstujete i u nás, rozmnožení je překvapivě snadné
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Denní péče dělá divy

Rostliny můžete denně rosit a kontrolujte, zda dobře prospívají. Zalévejte je, až když je substrát suchý, a neponechávejte je namočené dlouhodobě ve vodě. Čas od času použijte hnojivo určené pro orchideje. V létě rostliny můžete během dne vynést na čerstvý vzduch, ale jakmile teplota trochu klesne, ihned je vezměte dovnitř. V zimě jim jednou měsíčně prospěje sprchování vlažnou vodou, přičemž se vyhněte květům!

Přidat na Seznam.cz