Cosmetics 1063134 1920

Známá kosmetická značka rozšiřuje spolupráci s organizací v oblasti ochrany vodních toků na celém světě

V loňském roce oznámila společnost Mary Kay Inc., mezinárodní jednička v oblasti firemní a společenské odpovědnosti, že navázala spolupráci s organizací The Nature Conservancy v oblasti ochrany rybářských oblastí v Texasu a Mexickém zálivu. Dnes společnost Kay oznámila, že rozšířila svou spolupráci s organizací The Nature Conservancy na ochranu vodních toků a původních druhů na celém světě.

„Veškerý život na Zemi začal a závisí na oceánech,“ řekla Deborah Gibbins, provozní ředitelka společnosti Mary Kay. „Voda je nejcennějším zdrojem na naší planetě a je nezbytné, abychom udělali něco pro její ochranu. Když jsme v loňském roce začínali budovat naši spolupráci s organizací The Nature Conservancy, zaměřili jsme se na vodní toky v našem domovském státě Texasu. Naše firma má však celosvětové zastoupení a my si uvědomujeme, že pomoc je potřeba daleko nad rámec Mexického zálivu. Jsme velmi rádi, že můžeme podporovat ochranu ekosystému a biodiverzity v globálním měřítku.“

Společnost The Nature Conservancy, založená v roce 1951, je přední organizací zaměřenou na ochranu přírody, která působí celosvětově v oblasti ochrany ekologicky významných oblastí a vody pro přírodu a lidi. Postupy organizace vycházejí z vědy a využívají pragmatická řešení nenaléhavějších hrozeb v oblasti ochrany v nejširším měřítku.

Programy ochrany jsou tak rozsáhlé a různorodé, jako život v oceánu, na jehož ochranu jsou zaměřeny. Kromě programu udržitelného rybolovu v Texasu bude společnost Mary Kay podporovat organizaci The Nature Conservancy prostřednictvím následujících programů:

Mohlo by vás zajímat:  Do lesa už nemusíte jenom jezdit. Vypěstujte si svůj vlastní ve sklenici
Zdroj obrázku: Pixabay.com

– Austrálie: V severní Austrálii bude společnost Mary Kay spolupracovat s domorodými obyvateli na zvyšování úlohy žen při ochraně přírody, včetně zdravého územního rozvoje ve spolupráci s vládními a nevládními partnery, přijetí nástrojů pro ochranu a založení střediska pro ženy v oblasti Fish River Station, na ploše více než 185.000 hektarů v Severním Teritoriu.

– Nový Zéland: Na Novém Zélandu společnosti Mary Kay a The Nature Conservancy zapojí domorodé obyvatele do udržitelného zemědělství, včetně podpory zavádění aktivit pro obnovu populace divokých škeblí v zátoce Hauraki u Aucklandu a založení fondu, který by měl iniciovat větší filantropickou podporu ochrany volně žijících živočichů.

– Mexiko: V Mexiku firmy Mary Kay a The Nature Conservancy budou spolupracovat na založení fondu Monterrey Water Fund, který zlepší situaci v rozvodí a bude podporovat ženy v oblasti. Tato zlepšení zahrnují zavlažovací systémy, studie půdy a diverzifikaci rostlinné výroby.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

– Čína: V Číně společnosti Mary Kay a The Nature Conservancy budou pracovat na ochraně pramenů na venkově, aby byla zajištěna čistá pitná voda pro miliony lidí v zemi. Do roku 2021 bude tým prezentovat pět projektů zaměřených na produkci vody z pramenů v provinciích Če-ťiang, Fu-ťien, Kuan-tung a jedné další.

Mohlo by vás zajímat:  Hřebíček prospívá pokožce i vlasům. Oddálí známky stárnutí

– Oceány obecně: Spolupráce rovněž zmírní znečišťování plasty v oblasti rybářských revírů pro lov tuňáků v indo-pacifické oblasti. Společně budou spolupracovat s předními vědci zaměřenými na plasty, aby identifikovali rybářské oblasti, které nejvíce přispívají ke znečišťování oceánů, aby byly vypracovány a implementovány efektivní pilotní programy na zmírnění znečištění a vyčištění našich moří.

– Šalamounovy ostrovy: Na Šalamounových ostrovech budou partneři chránit želvy prostřednictvím ekoturistiky pod vedením žen v jižním Pacifiku. Příspěvek společnosti Mary Kay pomůže vytvořit životaschopný lokální společný podnik zaměřený na ekoturistiku na ostrově Arnavon Islands, který posílí ochranu želv a poskytne spravedlivé finanční zdroje pro obyvatele, kteří mají nejlepší pozici k tomu, aby ochránili ohrožené druhy.

– Kolumbie: Prostřednictvím fondu Bogota Water Fund zlepší partneři bezpečnost vody pro miliony lidí v Kolumbii.

– Kanada: V Kanadě posílí společnosti Mary Kay a The Nature Conservancy domorodce, kteří se starají o svou zemi, podporou současných a budoucích vůdčích osobností v tradičních teritoriích. Je to investice do zdravé budoucnosti těchto společenství, jejich půdy a vodních zdrojů pro příští generace.

Mohlo by vás zajímat:  Lněné semínko působí blahodárně na celé tělo. Využijte jeho sílu ve formě lněného nápoje

– Evropa: Ve Spojeném království a Německu budou obě firmy pracovat na ochraně biodiverzity a mořských zdrojů, jako například ochraně původních evropských ústřic. Ve Španělsku společně vytvoří fond na pomoc s vodou. Země se v současné době potýká s ohromnými problémy souvisejícími s nedostatkem vody a její špatnou kvalitou.

„Potřebujeme zdravé, rozmanité oceány pro to, abychom mohli rybařit, pracovat i hrát si,“ řekla Lily Verdone, ředitelka sekce sladkovodní a mořské vody organizace The Nature Conservancy. „Ochrana oceánů není jen o pouhé ochraně naší planety: oceány každoročně přispívají do světové ekonomiky částkou 1,5 bilionu amerických dolarů. Společnost Mary Kay dlouhodobě pracuje na změně, která by zajistila udržitelnou Zemi pro nadcházející generace a proto je přirozeným a vítaným partnerem organizace The Nature Conservancy. Již jsme mohli sledovat významnou změnu v Texasu a těšíme se na to, jak její podpora pomůže obyvatelům na celém světě.“

Společnost Mary Kay rovněž sponzorovala konferenci EarthxOcean, živě vysílané setkání, na kterém se sešli odborníci, vědci a ochránci přírody v živém přenosu, aby diskutovali o tématech jako je například program ochrany oceánů High Seas Initiative, obnova korálových útesů, řešení plastů v oceánech a udržitelný rybolov.

Zdroj: TZ
Přidat na Seznam.cz