Garden Furniture

Při správném skladování vydrží zahradní nábytek několik sezón

Většinu roku si užíváte pobyt na svém balkoně, terase nebo pergole, kde se rádi uvelebíte do pohodlného zahradního nábytku. Většina zahradního nábytku je vyrobena z kvalitního materiálu, určeného pro všechny rozmary počasí. Jenže zimní období nábytku příliš nesvědčí a leckdy se stane, že jej mráz a vlhkost poškodí. Naučte se zahradní nábytek správně skladovat a on se vám odvděčí dlouhou životností.

Před uklizením nábytek pečlivě vyčistěte

Aby zahradní nábytek vypadal i po několika letech jako nový, je nezbytné ho na konci každé sezony pečlivě vyčistit. Není třeba žádných složitostí. Stačí teplá voda s několika kapkami čisticího prostředku. Pak už stačí rukavice, kartáč a odstranit všechny hrubé nečistoty.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhlaste mandelinkám nelítostný boj. Malé brouky zažene přírodní síla bylin a dalších rostlin

Tato metoda je vhodná pro většinu povrchů, od kovu přes plast. Co naopak nedoporučujeme, je použití vysokotlakého čističe. Intenzivní tlak může poškodit povrch zahradního nábytku, který pak nebude odolný vůči rozmarům počasí.

beautiful-green-garden-with-wicker-terrace-furniture-trees
Zdroj obrázku: Freepik

Kde je dobré skladovat zahradní nábytek

Jakmile je nábytek čistý a suchý, můžete jej připravit na zazimování. Ideálním místem je garáž, zahradní domek nebo kůlna. To jsou místa, kam neprojde vlhkost ani mráz. Pokud takový prostor nemáte, pořiďte zahradnímu nábytku kvalitní obal s přezkami a popruhy, abyste zajistili maximální přiléhavé krytí. Zabráníte tak proniknutí nečistot a vlhkosti zevnitř.

  • Jak skladovat dřevěný nábytek – před úschovou jej důkladně omyjte, vysušte a naimpregnujte. Pak jej uložte do chladné a vzdušné místnosti.
  • Jak skladovat proutěný a ratanový nábytek – pletený nábytek skladujte v chladném a suchém místě. Nezakrývejte jej fólií, protože hrozí vznik plísní.
  • Jak skladovat hliníkový nábytek – tento nábytek neohrožují ani nízké teploty. Stačí jej uložit pod kvalitní plachtu a nechat jej na terase. Nezapomeňte naolejovat panty a použít antikorozní přípravek.
  • Jak skladovat plastový nábytek – jde o zcela nenáročný zahradní nábytek. Odolává každému počasí i teplotám. Přes zimu jej stačí schovat pod plachtu a žádná další péče není třeba.
Zdroj: https://www.waltons.co.uk/blogs/how-to-guides/how-to-protect-garden-furniture-over-winter
Přidat na Seznam.cz