Houseplant Zamioculcas White Flowerpot This Plant Also Known As Zanzibar Gem Home Interior

Zamiokulkas není potřeba příliš zalévat. Prospěje mu hnojivo z piva

Zamioukulkas je módní a velmi účinná pokojová rostlina, která se teprve nedávno začala objevovat v našich domácnostech. Kromě dekorativního vzhledu se vyznačuje nízkými požadavky a vysokou odolností vůči nepříznivým podmínkám.

Zalévání zamiokulkasu

Zamiokulkas se vyznačuje hustými stonky a masitými koženými listy s tmavě zelenou barvou a účinným leskem. To je vše v listech a podzemních oddencích rostlina shromažďuje vodu. Díky tomu je dobré dokonce i pro pravidelné sucho. Zamiokulkas dokáže přežít bez vody až 3 týdny.

Určitě to potěší lidi, kteří hodně cestují nebo často zůstávají mimo domov. Na rozdíl od mnoha jiných hrnkových rostlin zamiokulkas snadno přežije naši dovolenou. Rostlina by měla být napojena zřídka – stačí jednou za 1-1,5 týdne – a ne příliš hojně. Nejlepším způsobem, jak zkontrolovat, zda je čas hydratovat zamiokulky, je vložit prst do substrátu. Pokud je substrát zcela suchý, přidejte vodu.

Mohlo by vás zajímat:  O orchideje se dokáže postarat každý. Je pouze třeba dodržet pár jednoduchých pravidel
zamioculcas-zamiifolia-zz-plant-white-flower-pot-stand-windowsillx9
Zdroj obrázku: Freepik

Zalévání v zimním období

Pozdní podzim a zima je obdobím, kdy se mnoho rostlin dostává do stavu úplné nebo částečné vegetace. Platí to i pro zamiokulkas. Pomalý růst v zimě znamená, že nepotřebuje tolik vody jako na jaře nebo v létě. Z tohoto důvodu zalévání by mělo být méně časté. Pokud je však bytě suchý vzduch, stojí za to přemýšlet o zvlhčovači. Bude tu také fungovat pravidelně, ale jemné posypání rostliny.

Mnoho lidí se diví, jak zalévat své zamiokulky, aby jeho listy měli účinný a zdravý lesk. Jedním z domácích způsobů je připravit řešení z piva a vody v poměru 1:4. Pivo by mělo být odléváno dříve a nechat ho vyprchat. Kondicionér připravený tímto způsobem může být napojen nebo posypán listy.

Zdroj: https://www.gardendesign.com/houseplants/zz-plant.html
Přidat na Seznam.cz