Rural Country Birdhouse Garden Little

Nápady na podzimní zahradní projekty, které jsou snadno dostupné

Podle francouzského spisovatele a filozofa Alberta Camuse je podzim „druhým jarem, kde je každý list květinou“. Většina z nás vidí podzim jako příchod deště a chladných teplot. Pro majitele zahrad jde o období, kdy se mohou naplno věnovat své zahradě před tím, než přijde sníh a mráz. A právě nyní se můžete pustit do pár zahradních projektů, které vám zjednoduší jaro a přinesou krásnou zimu.

Vybudujte záhony na jaro

Právě podzim je nejlepší čas na to, abyste si připravili záhony. Na jaře samozřejmě začnete sázet květiny i zeleninu, ale podzim je ideální pro mulčování a samotné vybudování záhonu. Pořiďte si kvalitní půdu, dřevěné hranoly a vezměte do ruky lopatu.

Mohlo by vás zajímat:  Tajemství bohaté úrody je ukryto v kouzelné bylince, kterou většina zahrádkářů rovnou likviduje

Zasaďte si domácí česnek

Podzimní období je nejlepší na pěstování česneku. Na podzim se příliš druhů zeleniny nesází, ale pro česnek jde o ideální čas. Podívejte se, jak na to a budete mít brzy domácí česnek, kterému se nic jiného nevyrovná. Navíc budete mít domácí česnek vždy po ruce.

fresh-aromatic-garlic-bulbs
Zdroj obrázku: Freepik

Postavte si kompost

Nejen tvorba záhonů, ale také vybudování kompostu vám půjde nejlépe na podzim. Důvod je k tomu jednoduchý. Na podzim máte na zahradě jistě hodně listí, které vám bude sloužit jako základ pro kvalitní kompostování. Na jaře ho můžete začít používat naplno.

Mohlo by vás zajímat:  Správné skladování udrží zeleninu a ovoce déle čerstvé. Ne všechny druhy patří do lednice

Vytvořte si centrum pro sledování ptáků

Krmítko pro ptáky může být velmi zajímavý projekt, který vám poskytne v zimě hodně zábavy. Myslete na to, aby bylo krmítko stabilní, dostatečně velké i pro větší ptáky a dost vysoko nad zemí. Nesmí se k němu dostat kočky ani psi.

Na zahradu si můžete vyrobit také zajímavou ptačí budku. Snadno ji využijí sýkorky, modřinky, sovy nebo malý datel. A vy budete mít skvělou příležitost pro pozorování ptáků během zimy a zdokonalení svých stavitelských schopností. Fantazii se meze nekladou a můžete snadno zapojit i děti, které budku nebo krmítko vyzdobí.

Zdroj: https://www.treehugger.com/fall-garden-ideas-projects-tips-extend-your-harvest-4854602
Přidat na Seznam.cz