Fly Landing Banana Insect Old Furta Close Up House Fly

Nalákejte ovocné mušky do pasti. Od malých mlsalek bude rázem pokoj

Ovocné mušky v kuchyni jsou velmi nepříjemným problémem. Otravovat život vám mohou velmi dlouho, pokud se jich rychle nezbavíte. Objevují se v případě, že necháte otevřenou lahev na lince nebo vám doma hnijí kousky ovoce. Proto je dobré věnovat potravinám pozornost. Ovocné mušky se velmi rychle množí, a pokud se jich nezbavíte hned, můžete mít do budoucna velký problém.

Jak se zbavit ovocných mušek?

Tento hmyz je velmi otravný. Navíc se mušky velmi rychle množí, protože během svého života mohou naklást až 500 vajíček, která jsou téměř neviditelná. Dokážou rychle létat, proto si jich hned nemusíte všimnout. Dejte si ale pozor, protože pokud jednu uvidíte, určitě jich bude víc. Jak se jich zbavit co nejrychleji? Pomohou nejen domácí prostředky, ale také ty koupené.

Mohlo by vás zajímat:  Také v zimě potřebuje náš domov chránit před škůdci

Ještě předtím, než začnete řešit problémy s muškami, byste měli myslet na to, jak zamezit tomu, aby se do vašeho bytu nebo domu dostaly. K tomu je potřeba hlavně udržovat domácnost v čistotě. Dbejte na to, abyste měli denně uklizenou kuchyňskou linku i ostatní místnosti v domě. I na podlaze můžete mít zbytky jídla, které nejsou vidět.

Zdroj obrázku: Freepik

Dbejte na čistou domácnost

Ovoce a zeleninu byste měli po každém nákupu důkladně umýt, protože se v nich mohou mušky schovávat. Potom je dávejte do lednice nebo na místa, kde je uvidíte, a spotřebujete je dříve, než začnou hnít. Hnijící ovoce je pro mušky impulsem, na který slyší, a jejich potravou se stane velmi rychle. Jak jsme uvedli, nikdy nenechávejte otevřené lahve přístupné těmto muškám

Mohlo by vás zajímat:  Zápach z úst je odpudivý. Zachraňte svou pověst pomocí bylinek a správného čištění

Domácí pasti mohou být také způsobem, jak se jich zbavit. Stačí umístit misku s kouskem ovoce na místo, kde si myslíte, že mušky jsou. Zakryjte misku fólií, do které udělejte několik otvorů. Mušky se dostanou k ovoci, ale už se nedostanou ven. Jednoduchý proces, který je účinný. Vysadit si můžete také mátu nebo bazalku, protože jejich vůně mušky odpuzuje.

Zdroj: https://www.foodnetwork.com/how-to/articles/How-to-Get-Rid-of-Fruit-Flies
Přidat na Seznam.cz