Bunches Fresh Medicinal Flowers Helichrysum Hypericum

Játra dostávají každý den pořádně zabrat. Známá bylinka je pročistí a uleví celému tělu

Víte, jak ulevit svým játrům, aby správně fungovala? Není to jednoduché. Játra jsou velmi zatěžovaným orgánem. Pokud ale narazíte na rostlinu Helichrysum arenarium, máte vyhráno. Tato květina totiž funguje na játra jako očista a získají díky ní novou sílu. Rostlina má také antibakteriální vlastnosti. Jak Helichrysum na játra funguje a co je to vlastně zač?

Běžná rostlina, která se pěstuje v zahradách a na skalkách

Helichrysum je rostlina, kterou můžete najít na českých zahradách, ale vyskytuje se také v zahraničí. Kvete od července do října, kdy si můžete její květy natrhat a použít právě k očistě jater. Opylovává ji hmyz a můžete ji najít také u sinic nebo v suchých půdách. Celkově je to rostlina, která snese i náročnější podmínky. Její květy jsou žlutooranžové s šedým nádechem.

Mohlo by vás zajímat:  Tato netradiční využití brambor ocení každá hospodyňka. Jsou totiž skvělé nejen k vaření

Použít ji můžete k různým léčebným účelům, nejčastěji se využívá pro pročištění jater, protože obsahuje živiny, které jsou pro ně velmi prospěšné. Od osmdesátých let je navíc rostlina chráněná. Vypěstovat si ji snadno můžete také na balkoně nebo terase, abyste ji měli kdykoliv při ruce. Obsahuje esenciální oleje, které mají spoustu skvělých vlastností.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč se vyplatí rostlinu užívat?

Rostlinka pomůže při zažívacích problémech a také poruchách jater, které s takovými problémy úzce souvisejí. Květina stimuluje tvorbu žluči a má diastolický účinek. Kromě toho má antioxidační, protiplísňové a antivirové vlastnosti. Můžete ji použít nejen vnitřně, ale také zevně, protože pomůže zklidnit vyrážku a zmírnit modřiny nebo jizvy, které nemusí vypadat na těle dobře.

Mohlo by vás zajímat:  Také mimo lednici vydrží některé potraviny čerstvé. Chce to jen znát správný trik

Květinu a nálev z ní můžete používat hlavně před spaním. Detoxikujete tím játra a po celý den pak budou normálně fungovat. Jednu lžíci sušené bylinky zalijte sklenicí studené vody a přiveďte k varu. Po vychladnutí už můžete pít. Po třech týdnech pravidelného užívání byste si měli dát pauzu, aby si játra také odpočinula. Květinu by ale neměly používat těhotné nebo kojící ženy.

Zdroj: https://blog.mapleholistics.com/blog/health-benefits-helichrysum-essential-oil/
Přidat na Seznam.cz