Nakládané okurky jsou nejlepší ty domácí. Vyvarujte se nejčastějších chyb při zavařování
Může se zdát, že příprava domácích nakládaných okurek je snadná. Tradiční recept na nakládané okurky je znám již po generace. Jak se ale ukázalo, stačí přeskočit jeden malý detail, abyste zcela zkazili jejich chuť. Zde jsou nejčastější chyby, kterých se při nakládání dopouštíme!
Výběr okurek
Mnoho lidí si myslí, že každá okurka je vhodná pro naložení – bohužel ne. Nejlepší jsou světlé, malé a mladé. Pouze ty budou dostatečně tvrdé a křupavé. Nejlepší je jít je koupit na trh nebo pěstovat na zahradě. Čím déle jsou skladovány, tím hůře budou chutnat.
Načasování
Nejlepší je nakládat okurky co nejdříve po jejich nákupu. Začít můžete ihned po příchodu domů, stačí zalít okurky studenou vodou a nechat odstát po dobu šesti hodin. Poté je začněte ihned nakládat, tak se vyhnete zhoršené chuti.
Koření
Věnujte pozornost tomu, jakou sůl použijete, nejvhodnější je kamenná sůl. Ujistěte se, že používáte správné koření. Nejčastěji se přidávají bobkové listy a zrna černého pepře. Je však důležité, abyste to s jejich množstvím nepřehnali. Do nakládaných okurek by měl být přidán také cukr, díky kterému budou dobře zachovány a pro spotřebu vhodné déle.
Nakládání
Je také důležité dát okurky do sklenice svisle a co nejblíže k sobě. To zaručí, že nebudou ve sklenici plavat. Všechny okurky by měly být důkladně ponořeny ve vodě, v opačném případě se mohou začít deformovat.
Skladování
Velmi častou chybou je skladování okurek při jejich nakládání. Aby proces zavaření probíhal správně, měly by být po umístění do sklenic skladovány při pokojové teplotě pouze po dobu 3 dnů. Poté je přeneste na chladnější místo, kde se teplota pohybuje kolem 15 stupňů. Skladování okurek příliš dlouho při pokojové teplotě je může zkazit. Nezapomeňte také skladovat otevřené sklenice v ledničce a spotřebovat je během několika dní.
Zdroj: https://www.canr.msu.edu/resources/michigan_fresh_cucumber_pickles