Nachystejte na ovocné mušky jednoduchou past. Pouhé dvě ingredience zařídí, že dají provždy pokoj

Stává se vám, že necháte kousek ovoce v létě na stole a druhý den je kolem něj milion ovocných mušek? Jedná se o velmi nepříjemnou záležitost, jelikož je velmi těžké se mušek poté zbavit. Naštěstí přicházíme s řešením. Máme pro vás účinnou past na octomilky, do které se tyto mušky chytí a dále vám již nebudou otravovat život. K vytvoření této pasti vám postačí jen dvě ingredience.

Co jsou to ovocné mušky neboli octomilky?

Jedná se o malý hmyz velký jen 2 až 3 cm. Mušky jsou obdařeny malými tykadly, na kterých mají receptory pro snadné a rychlé vyhledání zdroje potravy. Tyto receptory mají dosah i několika metrů. Díky tomu se k ovoci tento hmyz dostane prakticky ihned. Ovoce tyto mušky využívají jako zdroj potravy, ale také do něj kladou své larvy, které velmi rychle vyrostou.

Jsou tyto mušky nebezpečné pro člověka?

Ano, i když se tento hmyz jeví jako nenápadný, může být pro lidské zdraví nebezpečný. Mušky totiž kontaminují jídlo a také jsou přenašeči bakterií a virů. Pokud tedy hmyz ovoce silně poškodí, doporučuje se ovoce ihned vyhodit.

Zdroj obrázku: Freepik

Co tento hmyz přitahuje nejvíce?

Nejlépe jejich receptory reagují na již nahnilé ovoce. Zápach etanolu a ethylacetátu v důsledku fermentace ovoce vydává tak lákavý zápach, že jej tyto mušky zaznamenají do několika minut. Mušky se kvasinkami z ovoce velmi rády krmí, a tak toto ovoce vyhledávají nejvíce.

Jak se octomilek zbavit?

Obzvláště účinný způsob, jak se těchto mušek zbavit, je připravit pro ně past ve formě nálevu. Stačí smíchat jablečný ocet s čisticím prostředkem na nádobí. Postačí asi půl sklenice jablečného octa a pár kapek čisticího prostředku. Směs musíte velmi opatrně promíchat tak, aby se na povrchu nevytvořila pěna. Jablečný ocet muškám velmi silně voní a čisticí prostředek se zase postará o to, aby se mušky co nejrychleji utopily.

Zdroj: https://www.countryliving.com/home-maintenance/cleaning/a27284947/how-to-get-rid-of-fruit-flies/
Přidat na Seznam.cz