Macro Shot Common Green Bottle Fly Leaf Sunlight

Nachystejte na ovocné mušky jednoduchou past. Pouhé dvě ingredience zařídí, že dají provždy pokoj

Stává se vám, že necháte kousek ovoce v létě na stole a druhý den je kolem něj milion ovocných mušek? Jedná se o velmi nepříjemnou záležitost, jelikož je velmi těžké se mušek poté zbavit. Naštěstí přicházíme s řešením. Máme pro vás účinnou past na octomilky, do které se tyto mušky chytí a dále vám již nebudou otravovat život. K vytvoření této pasti vám postačí jen dvě ingredience.

Co jsou to ovocné mušky neboli octomilky?

Jedná se o malý hmyz velký jen 2 až 3 cm. Mušky jsou obdařeny malými tykadly, na kterých mají receptory pro snadné a rychlé vyhledání zdroje potravy. Tyto receptory mají dosah i několika metrů. Díky tomu se k ovoci tento hmyz dostane prakticky ihned. Ovoce tyto mušky využívají jako zdroj potravy, ale také do něj kladou své larvy, které velmi rychle vyrostou.

Mohlo by vás zajímat:  Jaro se blíží a zahrada se začíná probouzet. Na novou sezonu ji připraví několik kroků

Jsou tyto mušky nebezpečné pro člověka?

Ano, i když se tento hmyz jeví jako nenápadný, může být pro lidské zdraví nebezpečný. Mušky totiž kontaminují jídlo a také jsou přenašeči bakterií a virů. Pokud tedy hmyz ovoce silně poškodí, doporučuje se ovoce ihned vyhodit.

Zdroj obrázku: Freepik

Co tento hmyz přitahuje nejvíce?

Nejlépe jejich receptory reagují na již nahnilé ovoce. Zápach etanolu a ethylacetátu v důsledku fermentace ovoce vydává tak lákavý zápach, že jej tyto mušky zaznamenají do několika minut. Mušky se kvasinkami z ovoce velmi rády krmí, a tak toto ovoce vyhledávají nejvíce.

Mohlo by vás zajímat:  Jodový postřik ochrání papriky před škůdci a nemocemi

Jak se octomilek zbavit?

Obzvláště účinný způsob, jak se těchto mušek zbavit, je připravit pro ně past ve formě nálevu. Stačí smíchat jablečný ocet s čisticím prostředkem na nádobí. Postačí asi půl sklenice jablečného octa a pár kapek čisticího prostředku. Směs musíte velmi opatrně promíchat tak, aby se na povrchu nevytvořila pěna. Jablečný ocet muškám velmi silně voní a čisticí prostředek se zase postará o to, aby se mušky co nejrychleji utopily.

Zdroj: https://www.countryliving.com/home-maintenance/cleaning/a27284947/how-to-get-rid-of-fruit-flies/
Přidat na Seznam.cz