Salad 4343738 1920

Mořské řasy jsou u nás téměř neznámé, přesto se vyplatí občas si je dopřát

Mnozí z nás znají mořské řasy pouze jako tenké slisované plátky, do kterých se balí sushi. Nejsme žádnou mořskou velmocí, a tak jsou naše znalosti o darech moře poněkud zkreslené. Pravdou ale je, že se mořské řasy dají koupit i v jiných podobách, než jsou čtverečky na přípravu sushi. A lze z nich připravit opravdu mnoho různých pokrmů. Mořské řasy obsahují mnoho látek, které jsou pro lidské tělo velmi potřebné, a proto bychom se jim neměli vyhýbat.

Zdroj obrázku: Pixabay

Řasy nori

Nori řasy jsou právě ty řasy, které jsou mezi námi neznalci nejznámější a také nejoblíbenější. Jsou to ty řasy, které kupujeme v obchodě ve formě slisovaných čtverců, které se používají pro přípravu sushi. Tyto řasy jsou také velmi populární v jiných státech, kde si s nimi umí poradit lépe a připravují z nich i další pokrmy.

Mohlo by vás zajímat:  Vaření brambor urychlí jedlá soda, v mikrovlnce jsou hotové za pět minut

Irský mech

Tato řasa je nám také poměrně dobře známá, Nejedná se o řasu, ze které bychom si v našich podmínkách snad mohli připravit pokrm, ale známe ji z pultů s potravinovými doplňky. Jedná se o řasu, která se doporučuje na téměř všechny zdravotní problémy, které začínají anémií a končí rakovinou.

Zdroj obrázku: Pixabay

Proč jsou řasy zdravé?

Díky prostředí, ve kterém žijí, do sebe absorbují mnoho zdraví prospěšných látek, které čerpají ze slunce a slané vody. Vyznačují se minimálním množstvím tuku, vysokým obsahem bílkovin,  vápníku a železa. Mimo jiné najdeme v řasách také důležitý jód, vitaminy A, C, E a kromě nich také vitamin B12, který se v rostlinných a živočišných produktech velmi špatně shání. Dokonce se spekuluje o tom, že by mořské řasy mohly mít pozitivní účinky na proces hubnutí, léčbu srdečních onemocnění a obezity. Jsou to zatím však jen spekulace, protože existuje velmi málo výzkumů, které by takové účinky na lidské zdraví prokazovaly. Nicméně je zřejmé, že by mořské řasy neměly chybět v jídelníčku nikoho z nás, už jen díky tomu, jaké vitaminy a další látky obsahují.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/323916
Přidat na Seznam.cz