Fresh Red Apples

Na šťavnatém jablku si pochutná i naše pleť. Jablečná maska pokožku vyhladí, vyživí a zkrásní

Jablka patří k velmi oblíbeným druhům ovoce. Jsou plná vitamínů, živin a antioxidantů. Díky tomu jsou pro naše tělo extrémně zdravá. Pokud přemýšlíte, jak ještě jinak lze jablka využít, pak se podívejte na naše tipy. Jablka totiž nejsou skvělá jen ke konzumaci, dá se z nich připravit i omlazující pleťová maska.

Vitamíny prospívají i pleti

Že by se mělo denně jíst alespoň jedno jablko, ví téměř každý, málokdo je ale používá také k vnější péči. A to je škoda, protože složky obsažené v jablkách působí na naši pokožku velmi příznivě. Jablka obsahují vitamíny C, E, K a B a také kyselinu listovou, která vyživuje pokožku a posiluje cévy. Díky tomu je pleť krásnější a zdravější. Antioxidanty zase ničí volné radikály, čímž chrání kolagenová vlákna. Pleť bude stárnout pomaleji, bude hladší a vrásky méně viditelné.

Mohlo by vás zajímat:  Rybízové keře ohrožuje během roku hned několik nemocí. Zničit mohou i celou úrodu

Jablka obsahují také ovocné kyseliny, které mají na pleť exfoliační účinek. Taková maska vás tedy zároveň zbaví odumřelých buněk. Jablečné masky bývají jednoduché na přípravu. Na tu nejzákladnější stačí jedno jablko nastrouhat na struhadle a přiložit na obličej. Po patnácti minutách smyjte vlažnou vodou. Pokud je jablko velmi šťavnaté, nejprve z něj přebytečnou šťávu vymačkejte.

Zdroj obrázku: Freepik

Smíchejte je s dalšími ingrediencemi

O něco snáze se nanáší maska z jablka a jogurtu. Jablko nastrouhejte najemno i se slupkou, případně ho pár vteřin mixujte. Poté přidejte jednu polévkovou lžíci jogurtu, lžíci medu a lžíci ovesných vloček. Všechny ingredience důkladně promíchejte a masku na deset minut naneste na obličej. Poté dobře smyjte vlažnou vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Jahody lépe porostou vedle určitých druhů rostlin

Také na další masku budete potřebovat jablko se slupkou buď nastrouhané najemno, nebo rozmixované. Stačit vám bude polovina. Přidejte jednu lžičku jablečného octa a stejné množství medu. Směs dobře promíchejte a naneste na pleť. Nechte působit patnáct minut, poté opláchněte vlažnou vodou.

Zdroj: https://bespotted.org/benefits-of-apple-for-skin-diy-apple-face-masks/
Přidat na Seznam.cz