Red Verbena Flowers Watering Can Garden Bed With Green Grass Background

Díky dusičnanu amonnému porostou rostliny rychleji. Jeho univerzální použití potěší všechny zahradníky

Jestli chcete pravidelně a hlavně kvalitně hnojit své květiny, měli byste zvolit nejlépe přírodní způsob. Kvetení a zdraví rostlin je pro pěstitele na prvním místě a dusičnan amonný mohou používat i začátečníci. Je jedno, jestli se věnujete pěstování okrasných květin, zeleniny nebo ovoce. Jeho použití na jaře a v létě může přinést báječné výsledky.

Jak dusičnan amonný používat?

Dusičnan amonný je hnojivo, které má vysoký obsah dusíku. Můžete ho použít na všechny druhy rostlin, koupíte ho ve formě granulí, které mohou mít různou velikost. Nejčastěji má bílou nebo béžovou barvu. Je to směs dusičnanu a amonného dusíku a působí velmi dobře ve všech půdách. Můžete ho tak používat nejen při amatérském zahradničení, ale také ho najdete v profesionálních květinářstvích a zahrádkách.

Mohlo by vás zajímat:  Známé postupy na vaší zahradě zamezí tomu, aby rostliny zmrzly

Mnoho rostlin potřebuje ke svému růstu dostatek dusíku. Ten můžete zajistit právě kvalitním hnojením. Jinak rostliny porostou pomaleji, kořeny nebudou vyživené a rostlina ani nepokvete. Každá z nich bude chtít jinou hladinu dusíku, proto musíte vědět, na jaké rostliny budete dusičnan používat. Nadbytečné množství dusičnanů se ale může v půdě hromadit a zelenina nebo rostliny budou ohrožené a opadají.

Zdroj obrázku: Freepik

Hnojivo aplikujte na jaře, aby rostlina mohla vyrůst a kvést

Dobré je hnojivo aplikovat na jaře nebo v létě, kdy je rostlina v plné síle. Můžete ho používat i v období vegetačního klidu, ale většina rostlin odpočívá, takže to není nutné. Jak vůbec dusičnan používat? Hnojit rostliny můžete hned několika způsoby. Můžete ho smíchat ve vodě a následně s půdou.

Mohlo by vás zajímat:  Pro přesazení tújí je jarní termín ideální. V létě budou v plné síle

Jak poznáte, že máte v půdě příliš dusičnanu? Je to velmi jednoduché. Mnoho hnojiva může naopak rostlině uškodit, proto si dávejte pozor, kolik ho rostlině podáváte. Nemoci se mohou projevit uhnilými kořeny nebo také tím, že rostlina neporoste a bude uvadat. Rostliny, které dostávají mnoho hnojiva, také více lákají škůdce.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/apply-ammonium-nitrate-fertilizer-102189.html
Přidat na Seznam.cz