Arion Lusitanicus Red Spanish Slug Invasion Gardens Europe Garden Problem

Na slimáky můžeme vyzrát pastmi a jednoduchými bariérami

Slimáci jsou v zahradě obrovským problémem, protože ničí celé záhony s květinami i zeleninou. Jakmile se po dešti objeví, musíte proti nim rychle zasáhnout a odstranit je ze svého pozemku. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak se jich zbavit. Dnes vám představíme velmi jednoduchou a účinnou past, která zlikviduje všechny slimáky na zahradě.

Dávejte si pozor na slizké škůdce

Slimáci jsou na první pohled pomalá zvířata, ale zahradu dokážou zlikvidovat během chvilky. Jestli chcete mít bohatou úrodu a krásné květiny, musíte si na ně dávat pozor. Nejvíce se objevují hlavně po dešti, protože jim vyhovuje vlhké prostředí. Ani během suchého období ale nesmíte spoléhat na to, že se neobjeví. Zahradu musíte pravidelně kontrolovat a mít po ruce pár osvědčených metod, které slimáky zaručeně dostanou z vašeho pozemku.

Mohlo by vás zajímat:  Proti mšicím na růžích lze aplikovat roztok z mýdla, kopřivy nebo česneku
Zdroj obrázku: Freepik

Efektivní metody proti slimákům

Vidíte na zahradě slimáky nebo si chcete zajistit prevenci? Není to vůbec složité. Slimáci sice dokážou zahradu sníst během pár dnů, ale nejsou velkými experty na lezení po vršcích. Jakmile před ně postavíte překážku, většinou se přes ni nedokážou dostat. Je to skvělý způsob, jak slimákům zabránit v přístupu na záhony. Využít k tomu můžete:

  • štěrk,
  • vaječné skořápky,
  • jemné piliny,
  • písek smíchaný s popelem.

Past na slimáky

Další možností, jak se slimáků zbavit, je připravit šikovnou past. Potřebujete na to jen vhodnou nádobu a pivo nebo směs kvasnicové vody s cukrem. Sladká vůně přiláká slimáky a šikovná nádoba je již nepustí ven. Do země ji zakopejte tak, aby byl její okraj v úrovni terénu.

Mohlo by vás zajímat:  Kopřivu je škoda likvidovat. Zahradě prospěje ve formě hnojiva i proti škůdcům

Jakmile slimák vleze dovnitř, utopí se nebo se již nedostane ven. Musíte jen nádoby pravidelně kontrolovat, vyhazovat a doplňovat další tekutinou, která přiláká slimáky do vaší pasti. Vyzkoušejte obě metody a nebudete mít s těmito škůdci žádné problémy.

Zdroj: https://www.theenglishgarden.co.uk/expert-advice/how-to-get-rid-of-slugs-10-solutions/
Přidat na Seznam.cz