Pink Phalaenopsis Orchid Flower

Švédský trik, který přiměje orchideje bohatě rozkvést

Orchideje se řadí mezi exotické rostliny a vyznačují se bohatým květenstvím, které má různé barvy. Nejčastěji mají květy bílou, fialovou, žlutou nebo růžovou barvu. I když se jedná o exotickou rostlinu, můžete ji koupit prakticky v každém obchodě a květinářství. Na trhu je velké množství druhů a barev. Pěstování orchidejí se řadí mezi méně náročné, ale někdy se může stát, že květina přestane kvést. Zahradníci ve Švédsku přišli na trik, který vám s tímto problémem pomůže.

Stimulace rostliny

Může se stát, že vám květina přestane kvést. Díky tomuto triku smilujete rostlinu, aby znovu vykvetla. Do obyčejné vázy nalejte vodu, zhruba do poloviny, a orchidej opatrně vyjměte z květináče. Pečlivě jí očistěte kořeny od zeminy a vložte ji do přichystané vázy. Je potřeba, aby byla váza umístěna na slunném místě. Hlavní zásadou je pravidelná výměna vody. Orchidej je potřeba nechat ve váze několik dní. Již po pár dnech můžete vidět, jak se na květině začnou objevovat krásné květy.

Mohlo by vás zajímat:  Přelitou pokojovou rostlinu zachrání ošetření kořenů a přesazení do nového substrátu
Zdroj obrázku: Freepik

Banánová slupka umí zázraky

Aby vám květina dělala dlouhou dobu radost svými květy, je potřeba jí dodat živiny. Hnojivo se dá koupit ve specializovaných prodejnách, ale můžete si ho vyrobit i doma. Nejlepší hnojivo, které obsahuje i dostatek živin, je z banánové slupky. Málokdo ví, že slupky od banánu obsahují obrovské množství minerálů, které právě orchideje potřebují pro svůj růst. Mimo jiné ve slupce můžete najít i fosfor, síru, vápník a draslík. Uvidíte, že po tomto hnojivu budou vaše květy velkolepé.

Mohlo by vás zajímat:  Dracéna udělá radost každému pěstiteli, není náročná a stane se chloubou interiéru

Pro výrobu domácího hnojiva stačí banánovou slupku rozemlít na prášek a vložit do zavařovací sklenice, kterou následně zalijte vodou. Sklenice by se měla nechat odstát zhruba dva týdny. Nezapomeňte obsah sklenice každý den promíchat. Po uplynutí dvou týdnů je hnojivo připraveno k použití. Ideální je naředit hnojivo v poměru 1 : 1 s vodou. Lze ho použít jako zálivku nebo jako postřik na rostlinu.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/how-to-garden/how-to-water-orchids/
Přidat na Seznam.cz