706

Na parapetu si snadno vypěstujeme oblíbené bylinky. Budou vždy čerstvé po ruce

Věnujte svému parapetu nový rozměr s těmito pěti oblíbenými bylinkami. Pěstování na parapetu není jen praktické, ale také vás odmění čerstvými a aromatickými bylinkami pro vaše kulinářské experimenty. Není nic lepšího, než si vychutnat domácí jídlo s čerstvými bylinkami, které jste si sami vypěstovali. Hned budou chutnat lépe.

Bazalka

Bazalka je aromatická bylinka s intenzivní vůní a chutí, která se skvěle hodí pro pěstování na parapetu. Potřebuje sluneční světlo a pravidelné zalévání. Můžete využít různé odrůdy bazalky, jako je klasická slunečnicová nebo fialová bazalka, abyste přidali do svých pokrmů různorodé aroma. Jestli milujete italské pokrmy, musíte si pěstovat vlastní bazalku.

Mohlo by vás zajímat:  Petrželka je vhodná pro zasazení hned zkraje jara. Občasné mrazíky jí neublíží

Pažitka

Pažitka je nenáročná bylinka, která se snadno pěstuje na parapetu. Má jemnou cibulovou chuť a je skvělým doplňkem do salátů, omáček nebo polévek. Vhodné pro parapet s dostatkem slunečního světla, pažitka vyžaduje pravidelnou zálivku a písčitou, dobře propustnou půdu.

Plant Markers Springtime Garden Herbs Growing Pots Windowsill
Zdroj obrázku: Freepik

Petržel

Petržel je tradiční bylinka, která je skvělá na parapetu. Svépomocná a s příjemně svěžím aroma, petržel se hodí do mnoha kuchyňských receptů. Pěstuje se nejlépe na slunném místě, ačkoliv snese i polostín. Zajistěte jí dobře odvodněnou půdu a pravidelnou péči.

Mohlo by vás zajímat:  Ibišek pročistí tělo a posílí imunitu. Někteří lidé by se mu však měli obloukem vyhnout

Máta

Máta je osvěžující bylinka, která roste krásně na parapetu. S vůní máty a chuťou mentolu, máta je skvělá pro přípravu čajů, nápojů a osvěžujících dezertů. Vyžaduje dostatek slunečního světla a dobře odvodněnou půdu. Máta se rychle rozrůstá, takže je dobré ji pravidelně obřezávat.

Tymián

Tymián je aromatická bylinka s výraznou vůní a chutí. Pěstování na parapetu poskytuje snadný přístup k této výjimečné bylince. Tymián je skvělým doplňkem do masových jídel, omáček a pečiva. Potřebuje dostatek slunečního světla a propustné půdy. Můžete vyzkoušet různé odrůdy tymiánu, jako je levandulový nebo citronový.

Zdroj: https://www.marthastewart.com/1537621/guide-growing-kitchen-windowsill-herbs
Přidat na Seznam.cz