Colony Aphids Ants Garden Plants

Mšice útočí na rostliny venku i uvnitř. Zbavte se jich domácím postřikem nebo jiným hmyzem

Mšice patří mezi škůdce a můžete je najít jak venku na zahradě, tak i na pokojových rostlinách, na kterých si rády pochutnávají. Začínají se objevovat v létě. Jsou to malí broučci, kteří mohou napáchat velké škody a rostlinu úplně zabít. Pokud na ní uvidíte shluky malých teček, buďte si jistí, že se jedná o mšice a je třeba proti nim bojovat.

Jak poznáte, že na rostlinách máte mšice?

Útočí ještě dříve, než se zahrada probudí po zimě. Poznáte je podle toho, že na listech nebo stoncích rostlin najdete lepkavé směsi, a také podle velkého množství hmyzu. Můžete se jich zbavit pomocí chemických prostředků, které jsou ale šetrné k samotné rostlině, takže zahubíte opravdu jen mšice. Můžete je koupit v každém supermarketu, ale dbejte na to, abyste je použili správně.

Mohlo by vás zajímat:  Ani doma nejsou rostliny v bezpečí. Obávaní škůdci nepohrdnou žádnou květinou

Další variantou jsou byliny nebo domácí prostředky, které budou stoprocentně šetrné k přírodě. Můžete použít například mátu nebo koriandr. Mají silnou vůni, která mšice odradí. Můžete je posypat mezi rostliny nebo přímo zasadit na místa, kde se mšice nejvíce vyskytují. Dobře bude fungovat také výluh z kopřiv. Udělat ho můžete ze sušených i čerstvých rostlin. Nalijte do rozprašovače a postříkejte rostliny.

Zdroj obrázku: Freepik

Česnek a cibule, největší nepřátelé otravného hmyzu a škůdců

Voda s tabákem není tak známá, ale je stejně účinná. Můžete k přípravě použít tabák a vroucí vodu. Smíchejte, počkejte na vychladnutí a poté nalijte do rozprašovače. Rostliny kropte dvakrát denně, tabák můžete použít také na záhony venku na zahradě. Česnek a cibule patří mezi stálice, díky kterým se zbavíte otravných škůdců. Stačí oloupat stroužky česneku nebo nakrájet cibuli a vložit je mezi rostliny do záhonu.

Mohlo by vás zajímat:  Mravenci jsou užiteční v přírodě, na zahradě ale škodí. Zbavte se jich efektivně, ale šetrně

Přirozeným nepřítelem mšic jsou berušky. Jestli máte možnost, chovejte je a budete mít zbraň proti mšicím, která bude fungovat bezvadně. Mšic se rychle zbavíte a budete mít zahradu plnou krásných berušek. Nejlepší je ale předcházet tomu, aby se škůdci na rostliny vůbec dostali. Odstraňujte plevel, starejte se o rostliny i plodiny a mějte na paměti, že je potřeba mít rostliny rozmístěné tak, aby mohly správně růst.

Zdroj: https://www.gardendesign.com/how-to/aphids.html
Přidat na Seznam.cz