Mosquito 719613 1920

Na hmyz ekologicky, oproti chemii je to levnější a mnohem účinnější

Letní večery jsou jako stvořené pro posedávání na terase nebo u ohně. Bohužel při tak krásných večerech vás mohou často obtěžovat komáři i jiný hmyz, díky kterému se ráno probudíte celí poštípaní. Přečtěte si, jak se bránit tomuto hmyzu a co všechno proti jejich štípnutí opravdu pomáhá.

Repelenty a odpuzovače plné chemických přípravků najdete v každém obchodě či drogerii. Vyzkoušeli jste ale i šetrnější a ekologičtější verzi, která vás ochrání úplně stejně? Myslíme si, že takovou verzi uvítáte ve vaší domácnosti všema deseti. Poradíme vám, jaké ekologické přípravky bodajícímu hmyzu chutnají a které naopak ne.

Mohlo by vás zajímat:  Škůdci ohrožují rostliny i v zimě. S těmito typy zápasí zahradníci nejčastěji
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Komáry přitahuje vlhkost a pot

Znáte ty nejzákladnější pachy, vůně a prvky, které komáry i další bodavý hmyz nejvíce přitahují? Mezi ty nejzákladnější rozhodně patří květinové a ovocné vůně, kterých je dobré se vyvarovat při večerním posezení. 

Tím největším lákadlem pro komáry je však kyselina mléčná, oxid uhličitý a vlhkost. Pokud tedy máte namířeno na večerní běh nebo kolektivní večerní sporty, pak budete tou největší lahůdkou pro každého komára. Jednoduše se můžete bránit dlouhým rukávem, díky kterému komár neucítí vaši vlhkost a pot, ve kterém najdou kyselinu mléčnou.

Mohlo by vás zajímat:  Také v zimě potřebuje náš domov chránit před škůdci

Ač může další tip na odlákání komárů znít zvláštně, nejlepší je před příchodem k večernímu posezení u ohně si dát ještě sprchu.Díky ní se zbavíte všech pachů a potů. Také se vyvarujte květinových vůní a raději zvolte některý z éterických olejů, ty naopak komáry odlákají.

Éterické oleje vás ochrání před každým bodavým hmyzem. Mezi ty nejúčinnější patří:

  • olej z citronové trávy
  • hřebíčkový olej
  • eukalyptový olej
  • rozmarýnový olej
  • máta peprná

Nezapomeňte však, že některé z éterických olejů nejsou vhodné pro děti do 3 let a pro těhotné ženy. Proto se určitě nejdříve poraďte, který olej pro členy rodiny pořídit a který bude pro vaši domácnost tím nejvhodnějším.

Mohlo by vás zajímat:  Úhlavní nepřítel všech zahradníků může udeřit kdykoli. Připravte se na útok mšic včas
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Na barvě oblečení záleží! Barevný outfit vám prospěje

Dalším tipem, který vás rozhodně překvapí, je důležitost zvolené barvy k večernímu posezení venku. Komáry přiláká každá tlumená barva, černá je pro ně tou nejpřitažlivější barvou. Naopak zářivé a pastelové barvy komáry odradí, tyto barvy podobné květům však přilákají zase jiné druhy hmyzu.

 

Přidat na Seznam.cz