Marguerite 1507550 1920

Tyhle květiny se nevybírají podle vzhledu, jejich unikát je v netradičních vůních

Vytvořit zahradu pestrobarevnou a plnou vůní, nebude nic složitého. Je to velmi jednoduché. Stačí si z našeho návrhu vybrat tu nejvoňavější květinu a zasázet ji na svou zahradu. Tyto květiny nádherně voní, ale také přenádherně vypadají. Jsou to například: chrpa pižmová, peruánský heliotrop nebo letní levkonie. Je jich mnohem více, čtěte dále. 

Rezeda vonná

Jedná se o jednoletou rostlinu, která má silnou, ale velmi příjemnou vůní. Dokonale dokáže rozvonět velké zákoutí na vaší zahradě či dvoře. Dorůstá do výšky 45 centimetrů a bude vhodná do truhlíků na balkon, na zahradu, ale i kolem altánků. Tato květina je ideální k řezání do kytic. Rostlina je výjimečná svými drobnými kvítky rostoucími střídavě ve shlucích. Čím více květů na rostlině vypěstujete, tím více bude vůně intenzivnější. 

Mohlo by vás zajímat:  Podzimní hnojení posílí túje před dlouhou zimou

Fiala šedivá – Matthiola incana

Fiala šedivá se také řadí mezi jednoleté rostliny. Krásné fialové květy se mohou pyšnit sladce až mírně kořenitou vůní a velkým počtem květů, kvetoucích na vysokém stonku. V závislosti na péči, substrátu i zálivce, fiala může dorůst přibližně stejně jako kosatec či narcis. Tedy, do výšky cca 100 centimetrů. I tato krásná Matthiola bude vhodná jako řezaná květina.  

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zahradní karafiát

Překrásné drobné květiny, které mohou lemovat dlaždicovou cestu na vaší zahradě. Láká vás procházet se sladce vonící uličkou, která navíc jemně ozdobí zahradu? Potom tedy karafiáty budou sázkou na jistotu. Těšit se z nich můžete dlouhou dobu – od jara do podzimu. Navíc jsou karafiáty pro svou péči velmi nenáročné. Můžete je vypěstovat na skalce, kamenné zidce, ale i tradičně v půdě. Květina má ráda více sucho, než vlhkou půdu či okolí. 

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbené růže budou ještě krásnější díky správnému hnojivu. To přírodní jim prospěje nejlépe

Hrachor vonný neboli hrášek voňavý

Původně sicilská vonná květina, která může dorůst až do výšky 2 metrů. V dřívějších dobách byla považována za jednu z nejvonnějších zahradních květin vůbec. Pokud se květiny rozhodnete nařezat domů do vázy, až sedm dnů vám budou příjemně vonět po celé místnosti. Samotná rostlina obohacuje půdu o dusík, takže pokud se ji rozhodnete pěstovat, pro její krásu a květenství pravidelně hnojte, ale nezapomínejte, že byste to neměli přehánět s dusíkatými hnojivy.    

Mohlo by vás zajímat:  Dosnu indickou si zamilujete. Pokud jí věnujete dostatek času, odvděčí se nádhernými květy
Zdroj obrázku: Pixabay.com
Přidat na Seznam.cz