Cute Rat Mousetrap With Cheese Wooden Background

Myši z domova vyženou zvukové plašiče nebo mazlíčci, chytit je lze také do pasti

Myši v domě mohou způsobit velké škody. Navíc jejich přítomnost často vyvolává odpor a znechucení. Naštěstí existuje několik způsobů, které vám pomohou vyhnat vetřelce z domu.

Hlodavci působí škody

Nezapomeňte, že myši se množí poměrně rychle. Proto je důležité přijmout včas opatření, abyste zabránili skutečné pohromě v podobě těchto hlodavců. Myši jsou malá zvířata, ale mohou způsobit spoustu škod. Pokousané kabely, poškozený nábytek… To je jen část toho, co mohou udělat. Rychle šplhají a dostanou se i do nejmenší mezery. Jsou schopné drancovat zásoby potravin. Nejvíce si pochutnají na ovoci a zrnech. Mají dobrý čich a sluch, ale špatný zrak. Myši se snaží sehnat jídlo a odhodlaně dosahují svého cíle. Proto zakryjte všechny otvory v domě, například silikonem. Skladované potraviny důkladně zkontrolujte a zavřete do nádob.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavte se konečně všech much i komárů. Ten nejlepší prostředek nabízí sama příroda
Zdroj obrázku: Freepik

Vadí jim ultrazvuk

Myši slyší ultrazvuk, který dosahuje frekvence 90 kHz. Tyto zvuky nejsou pro člověka slyšitelné, ale účinně odhánějí hlodavce. Myši se v takovém prostředí cítí nepříjemně a chtějí ho rychle opustit. Na trhu je k dispozici mnoho zařízení tohoto typu. Zajímavé je, že se myši bojí hliníkové fólie. Šustění a lesklý materiál způsobují, že v panice utíkají. Stačí rozložit kousky alobalu poblíž úkrytů a je vystaráno. Další způsob, jak se zbavit nezvaných nájemníků, je padací klícka. Na podnos položíte pochoutku lákající myš. Jakmile si pro ni zvíře přijde a začne jíst, aktivuje se mechanismus padacích dveří. Myš je uvězněna v klícce, která spadne kolem ní, ale není zabita. Můžete ji pak odnést daleko od domova.

Mohlo by vás zajímat:  Ani doma nejsou rostliny v bezpečí. Obávaní škůdci nepohrdnou žádnou květinou

Přirození nepřátelé

Pokud výše uvedené prostředky nepomáhají, stojí za to pořídit si psa nebo kočku. Jedná se o přirozené nepřátele myší a jejich přítomnost odradí hlodavce od života ve vašem domě. Vůně vydávaná divokými zvířaty v přírodě způsobuje, že se hlodavci schovávají do nor s únikovými cestami.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-mice
Přidat na Seznam.cz