Adult Flower Ants Species Monomorium Floricola

Mravence lze z domova vyhnat pomocí citrusové vůně nebo jiných přírodních pachů

Mravenci v domech nejsou ničím novým. Dokonce i stará přísloví o nich často mluví. Není proto divu, že existuje mnoho domácích způsobů, jak je z našeho domova vyhnat. Naučte se několik efektivních metod a nemusíte používat chemické prostředky, které mohou uškodit dětem nebo domácím mazlíčkům.

Zdroj mravenců

Mravenci, stejně jako jiní škůdci, přichází do našich domovů při hledání teplého místa a jídla. Když je najdou, zůstanou s námi déle. Díky své malé velikosti mohou vstoupit do domu nejen otevřenými dveřmi nebo okny, ale i malými mezerami mezi okenním rámem a montážní pěnou. Nejjednodušší způsob, jak si jich všimnout, je se zdroji potravy – zkontrolujte, zda se nacházejí v cukrové misce, v koši na odpadky nebo mezi zbytky jídla. Pokud je najdete, pravděpodobně budou brzy všude.

Mohlo by vás zajímat:  Motýli jsou pro zahradu velkými pomocníky. Přilákat je můžeme vybranými rostlinami

Mravenci si v přírodě staví hnízda, aby zajistili přiměřenou vlhkost a teplotu pro vejce, larvy a královnu. Proto domácí mravenci se často nachází pod panely, podlahami a poblíž vodních zdrojů. Než se natáhnete po páčidle a demontujete polovinu podlahy při hledání mravenčího hnízda, stojí za to zvolit malý experiment.

Zdroj obrázku: Freepik

Hledání hnízda

Vyzkoušejte své štěstí s pozorováním – připravte chutnou návnadu pro mravence, můžete rozptýlit trochu cukru na podlahu nebo nějaké jídlo. Nyní je čas na nejdůležitější prvek – pozorování. Tato fáze bude od vás vyžadovat trpělivost. Sedněte si a sledujte chutnou past, počkejte, než se zdá, že si mravenec bere jídlo, a pak ho opatrně sledujte, aby se nevystrašil. Tímto způsobem vás zavede k hnízdu.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhnat nevítané mravence z domu pomohou překvapivě účinné přírodní prostředky

Jednoduchá řešení jsou nejlepší. A taková najdeme například v lékárně nebo obchodu s potravinami. Při nákupu máty nebo kopřivy, octa nebo tekutiny na mytí nádobí, a dokonce i citronové šťávy nebo éterického oleje si pořizujeme účinné repelenty. Je to proto, že mravenci se pohybují po feromonových cestách. Tyto výrobky mají silnou a nepříjemnou vůni podobnou hmyzu (a proto od nich mravenci utíkají co nejdál). Použití citronu je také dobrý způsob. Jeho ostrý zápach a kyselá chuť se účinně vyrovnají s mravenci. Stačí vytvořit směs tím, že citronovou šťávu zředíte ve sklenici vody. Nejlepší je nalít směs do postřikovače a poté ji nastříkat na místa, kde jste viděli mravence.

Zdroj: https://www.thespruce.com/get-rid-of-ants-cheaply-and-naturally-1388157
Přidat na Seznam.cz