Myši z domova vyženou zvukové plašiče nebo mazlíčci, chytit je lze také do pasti
Myši v domě mohou způsobit velké škody. Navíc jejich přítomnost často vyvolává odpor a znechucení. Naštěstí existuje několik způsobů, které vám pomohou vyhnat vetřelce z domu.
Hlodavci působí škody
Nezapomeňte, že myši se množí poměrně rychle. Proto je důležité přijmout včas opatření, abyste zabránili skutečné pohromě v podobě těchto hlodavců. Myši jsou malá zvířata, ale mohou způsobit spoustu škod. Pokousané kabely, poškozený nábytek… To je jen část toho, co mohou udělat. Rychle šplhají a dostanou se i do nejmenší mezery. Jsou schopné drancovat zásoby potravin. Nejvíce si pochutnají na ovoci a zrnech. Mají dobrý čich a sluch, ale špatný zrak. Myši se snaží sehnat jídlo a odhodlaně dosahují svého cíle. Proto zakryjte všechny otvory v domě, například silikonem. Skladované potraviny důkladně zkontrolujte a zavřete do nádob.
Vadí jim ultrazvuk
Myši slyší ultrazvuk, který dosahuje frekvence 90 kHz. Tyto zvuky nejsou pro člověka slyšitelné, ale účinně odhánějí hlodavce. Myši se v takovém prostředí cítí nepříjemně a chtějí ho rychle opustit. Na trhu je k dispozici mnoho zařízení tohoto typu. Zajímavé je, že se myši bojí hliníkové fólie. Šustění a lesklý materiál způsobují, že v panice utíkají. Stačí rozložit kousky alobalu poblíž úkrytů a je vystaráno. Další způsob, jak se zbavit nezvaných nájemníků, je padací klícka. Na podnos položíte pochoutku lákající myš. Jakmile si pro ni zvíře přijde a začne jíst, aktivuje se mechanismus padacích dveří. Myš je uvězněna v klícce, která spadne kolem ní, ale není zabita. Můžete ji pak odnést daleko od domova.
Přirození nepřátelé
Pokud výše uvedené prostředky nepomáhají, stojí za to pořídit si psa nebo kočku. Jedná se o přirozené nepřátele myší a jejich přítomnost odradí hlodavce od života ve vašem domě. Vůně vydávaná divokými zvířaty v přírodě způsobuje, že se hlodavci schovávají do nor s únikovými cestami.
Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-mice