How Grow Geraniums Pelargoniums Gardening Red Pelargoniums Bloom Garden

Muškáty dobře pokvetou na slunci, potřebují také dostatek vody a živin

Muškáty jsou se svými pestrými a plnými květy doslova pastvou pro oči. V balkonových truhlících i květináčích vypadají fantasticky. Nádherně se kombinují s dalšími letničkami. Dokonce se jim daří i na záhonech, kde navozují tyto nenáročné rostliny letní náladu a pozitivní atmosféru. Dodržujte několik osvědčených tipů pro výsadbu a péči. Pelargonie se vám odvděčí plnými květy a pestrými barvami.

Výsadba a umístění

Zahradníci doporučují pelargonie začít letnit zhruba od poloviny dubna, ale v této době je ještě nutné chránit je před přízemními mrazíky. Přes noc je venku můžete nechávat od poloviny května, kdy nehrozí žádné mrazy.

Mohlo by vás zajímat:  Vyměňte tradiční muškáty na balkónech za jiné krásky, některé odpudí škůdce

Pro správný vývoj muškátů je důležitý čerstvý substrát určený přímo pro pelargonie. Taková půda má vysokou drenážní schopnost a schopnost zadržovat vodu. Kořenům poskytuje přístup ke vzduchu.

Muškáty jsou náchylné na přemokření. Proto do květináče vyvrtejte díry pro odtok přebytečné vody. Dobře poslouží drenážní vrstva. Na dno květináče nasypte například keramzit ve výšce asi 3 cm. Ten zamezí ucpání drenážních odtoků.

Zdroj obrázku: Freepik

Aby měly rostliny dostatek prostoru pro silný a zdravý růst, dopřejte jim mezi sebou rozestup asi 20 cm. Pokud chcete docílit krásného truhlíku, vysazujte střídavě vzpřímené a převislé muškáty.

Mohlo by vás zajímat:  "Listí sem vítr foukl z vaší zahrady, vezměte hrábě a běžte ho uklidit," důrazně jsem apeloval na souseda

Pro krásně bohaté rostliny a plné květy je třeba vybrat správné místo. Muškátům se daří na slunném místě. Pro odrůdy s velkými květy je lepší vybrat místo chráněné před silným větrem a deštěm, například u zdi nebo pod střechou.

Zalévání a přihnojování

Pelargonie vyžadují pravidelnou zálivku, čímž podpoříte tvorbu krásných a bohatých květů. V horkých slunečných dnech zalévejte ráno a večer. Vodu aplikujte na zeminu, nikdy ne na rostlinu. Optimální přísun vody jim zajistí samozavlažovací květináče.

Muškáty patří mezi rostliny, které mají vysoké nároky na živiny. Pokud koupíte substrát pro muškáty, za necelé čtyři týdny se v něm zásoba hnojiva vyčerpá. Pak musíte začít přihnojovat, ideálně každý týden. Do vody stačí přidat běžně dostupné hnojivo pro kvetoucí rostliny.

Zdroj: https://www.masterclass.com/articles/pelargonium-care-guide
Přidat na Seznam.cz