Orchid Flower Photo

Správně vybraný květináč podpoří orchidej v růstu a tvorbě květů

Zda vyberete velký, nebo malý květináč pro svou orchidej, je velmi důležitým faktorem pro její zdravý vývoj. Díky správnému výběru bude vaše orchidej kvést. Dávejte si proto pozor na tento důležitý faktor. V květináči nevhodné velikosti bude orchidej chřadnout.

Populární květiny

Jsou mimořádně populární a díky svému efektnímu vzhledu často doplňují moderní interiér. Nejenže vypadají skvěle a těší svojí barvou, také pomáhají při čištění vzduchu v bytě. Absorbují toxiny, jako jsou aceton, formaldehyd, chloroform. Přítomnost orchidejí v místnosti tak podporuje práci dýchacího systému a minimalizuje negativní vliv těchto látek na pokožku a srdce.

Mohlo by vás zajímat:  Květy orchidejí podpoří domácí hnojivo z česneku

Orchideje zvyšují okysličení našeho těla a usnadňují usínání, hlubší spánek a relaxaci. Květina se cítí nejlépe při teplotě kolem 20 stupňů Celsia. Mělo by se jí dopřát rozptýlené světlo, aby listy byly zelené a lesklé. Pokud jde o zálivku orchideje, měla by být mírná a měla by se opakovat každých 4–7 dní. Je také třeba pamatovat na použití hnojiv, která podpoří rostlinu ve kvetení.

Zdroj obrázku: Freepik

Velký, nebo malý

Výběr správného květináče pro orchidej je důležitý, díky dobré velikosti se může květině dařit a bude vypadat skvěle. Květiny tohoto typu nevyžadují mnoho místa, a proto velké květináče pro orchideje nebudou vhodným řešením. Orchideje se nejlépe cítí v malých květináčích. Kromě toho by se neměly pěstovat v univerzálních směsích půdy. Rostlina potřebuje kvůli malému prostoru volný a vzduchem propustný substrát. Nejlepší je směs kůry, expandované hlíny a rašeliny.

Mohlo by vás zajímat:  Jedlá soda najde využití také na zahradě. Je tajnou zbraní proti mšicím i nebezpečnému padlí

Samozřejmě musíme také kontrolovat velikost kořenového systému orchidejí. Když si všimneme, že kořeny zabírají prakticky celý prostor a začínají z něj vyčnívat, musíme jej nahradit větším. Zároveň se ujistěte, že květináč není příliš velký. Nejde jen o estetickou hodnotu rostliny, ale také usnadníme rozvoj květů. Můžeme si vybrat z následujících typů: průhledný skleněný květináč, keramický květináč nebo plastový květináč.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/houseplants/care/orchid-pots/
Přidat na Seznam.cz