Carrot 1565597 1280

Mrkvová dieta přiblíží vysněnou váhu zase o něco blíž. Během chvíle můžete shodit několik kilogramů

Nejrychleji a hlavně nejefektivněji zhubnete pomalým tempem. Správný jídelníček a pravidelný pohyb jsou alfou a omegou celé této „operace“, která vám pomůže ke kýženému výsledku. Pravdou ale je, že někdy potřebujeme dostat dolů poslední 2–3 kilogramy, a v takovém případě můžete vyzkoušet mrkvovou dietu, která vás jich zbaví.

Je možné zhubnout na mrkvové dietě?

Slyšeli jste někdy o mrkvové dietě? Možná bude drastická, ale rozhodně vám pomůže zhubnout poslední kilogramy. Nebo ty první, pokud se na hubnutí teprve chystáte. Jaké má mrkev vlastnosti a proč se tolik hodí do diety? Nemá mnoho kalorií, navíc obsahuje vlákninu, která zasytí a dopřeje vašemu žaludku dlouhodobý pocit najezení.

Mohlo by vás zajímat:  Jak na přesazování a dělení trvalkových rostlin

Patří mezi skvělé zdroje nejen vitaminu A, ale také betakarotenu, který podpoří imunitu i vaši pokožku, kterou udrží krásnou a svěží. Mrkev kromě toho obsahuje také vitaminy skupiny B, které posílí nervový systém, a antioxidanty, které ochrání před rakovinou i srdečními nemocemi. Je tedy tato dieta vhodná pro každého?

Zdroj obrázku: Pixabay

I tady platí všeho s mírou

I zdravé věci mohou uškodit, pokud jich je nadměrné množství. Platí to pro mrkev, ale i jinou zeleninu. Dbát byste měli na pestrý jídelníček, ve kterém budete mít zastoupené všechny složky. Dostatek živin je důležitý pro správné fungování organismu a celého těla. V případě mrkvové diety je nutné počítat s tím, že se může objevit předávkování betakarotenem. Znamená to, že budete mít přetížená játra a objeví se bolesti žaludku nebo přidružené potíže.

Mohlo by vás zajímat:  Sníh zahradě prospívá. Vytváří přirozenou ochranu rostlin a udržuje v půdě vlhkost

Při mrkvové dietě byste měli sníst asi 1,5 kilogramu této skvělé zeleniny. Můžete ji jen tak chroupat, ale také ji mít jako součást salátů nebo z ní udělat skvělou šťávu. Dávejte si ale pozor, protože při této dietě máte omezené druhy potravin, které si můžete dát. Máslo nebo přírodní jogurt jsou dovoleny, stejně jako bylinky nebo citronová šťáva.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/270191
Přidat na Seznam.cz