Big Forest Ants Old Wood

Mravenci jsou užitečný hmyz, v domácnostech však škodí. Vypuďte je přírodními metodami

Některé hmyzí druhy jsou velice obtížné, pokud si vaše obydlí vyberou za svůj cíl, a to zejména kvůli velikosti kolonií a žravosti. Typickým příkladem jsou mravenci, které sice v jejich přirozeném prostředí obdivujeme, ale doma je rozhodně nevidíme rádi. Naštěstí existují účinné přírodní prostředky, jak si s nimi poradit.

Abyste se mravenců mohli efektivně zbavit, věnujte určité úsilí detektivní činnosti a zjistěte, kde sídlí a kudy vedou jejich obvyklé cesty. To vám velice usnadní následné kroky.

Ředěný alkohol

Alkohol je v živočišné říši až na výjimky vnímán jako odpudivý a toho lze využít i v boji s mravenci. V láhvi opatřené rozprašovačem smíchejte stejné množství vody a čistého alkoholu (bez příchutě) a postříkejte místa, kde se mravenci srocují nebo kudy procházejí.

Mohlo by vás zajímat:  "Při výskytu mšic se obejdu bez chemie, stačí zajít do kuchyně." Škůdce zlikviduje jedlá soda

Ocet a citronová šťáva

Na místa výskytu mravenců nastříkejte ocet, který jste předtím přelili do láhve opatřené rozprašovačem. Ocet rozhodně patří mezi přírodní látky, jimž se mravenci raději vyhnou. Pro její intenzitu a obsah kyseliny citronové je vhodným prostředkem v boji proti invazi mravenců také citronová šťáva, jejíž použití je stejné jako u octa. Výhodou této metody je kromě odrazení mravenců také to, že domácnost příjemně provoní.

Zdroj obrázku: Freepik

Dětský zásyp

Velice účinnou a zároveň hygienickou metodou je posypat místa výskytu tohoto obtížného hmyzu běžným dětským zásypem, jehož složení mravence rovněž spolehlivě odpuzuje.

Mohlo by vás zajímat:  Hraboše ze zahrady vypudí aroma skořice

Káva

Možná jste nevěděli, že k vůním, které mravenci netolerují, patří i káva. Zde se tedy nabízí několik možností. Poblíž míst, kde se mravenci běžně vyskytují, můžete rozmístit buď kávová zrna, nebo v mističkách mletou kávu. Ideální je obě tyto formy kombinovat pro větší účinek.

Některé druhy koření a česnek

Bylo zjištěno, že mravenci špatně snášejí také některé druhy koření, zejména skořici, sůl a černý pepř. Jednotlivými druhy koření nebo jejich směsí můžete posypat mravencům cestičky a uvidíte, že budou hledat útočiště jinde. Mravenci rovněž nemají v oblibě česnek a můžete jim ho tedy dát do cesty buď v sušené formě, nebo čerstvý.

Přidat na Seznam.cz