Spider 784227 1920

Ocet a citrónová šťáva udrží pavouky v dostatečně daleko od každé domácnosti

Už po staletí se věří, že pavouci v domě přinášejí štěstí. Nelze však popřít, že jejich přítomnost u nás doma není zrovna příjemná. Co tedy dělat, aby se od vašeho obydlí tito tvorové drželi co nejdále? Existuje spousta domácích prostředků, jak si od jejich návštěv pomoci.

Měli bychom se pavouků bát?

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Začneme nejdříve tím, jestli je vůbec nutné tak vyvádět, když se u sebe doma střetneme s pavoukem. Jak se to asi vezme, záleží v jaké části světa zrovna žijete. Samozřejmě existují druhy, jejichž kousnutí může být extrémně nepříjemné, možná až nebezpečné, ale v domácnosti se zpravidla vyskytují pouze ti, kteří pro člověka nepředstavují žádnou hrozbu. Jde spíše o to, že se pavouků štitíme, než bojíme. Přitom jsou celkem užiteční. Jedí komáry a mouchy, které přenášejí patogenní bakterie. Proto nestojí za to panikařit při pohledu na pavouka.

Mohlo by vás zajímat:  Ulevte si od komářího kousnutí a pro příště mu předejděte pomocí našich tipů

Kde můžeme pavouky očekávat?

Jednotliví pavouci se obvykle objevují v:

  • Bytových domech
  • Domech na vesnicích
  • Chatách u jezer

Při pomyšlení, že nám během spánku pochodují pavouci nad hlavami není zrovna nejpříjemnější. V takové situaci lze použít domácí prostředky na jejich zahnání.

Vyčištění celé domácnosti

 

Pokud se chcete zbavit pavouků, musíte si vyhrnout rukávy a provést celkové vyčištění vaší domácnosti. Pavouci se živí ostatním hmyzem, proto, abyste je odradili, musíte se zbavit much, komárů a mravenců. Důkladné vysávání všech koutů, mytí oken a podlah je zásadní. Také stojí za to důkladně vyčistit skříně a komody, vyklepat koberce a přehozy. Místo klasického čisticího prostředku můžete použít vodu s octem. To je efektivní způsob, jak pavouky vyděsit.

Mohlo by vás zajímat:  Mouchy lze chytit do octové pasti nebo na medovou mucholapku

Citrónová šťáva

Tento druh hmyzu nemá rád ani citrónovou šťávu. Dveřní a okenní rámy lze proto pokapat velkým množstvím citrónové šťávy a můžete si být jistí, že vám pavouci nadále nebudou bloudit bytem.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

 

Peprmintový olej

Dobrý nápad je i pokropit všechny kouty peprmintovým olejem. Pavouci jeho zápach vyložene nenávidí, takže se rychle odstěhují jinam. 

Odpuzovače

Jiní také doporučují speciální odpuzovače pavouků. Jedná se o zařízení připojená do sítě, která vyzařují ultrazvuk. Pracují v kontkrétním prostoru, takže je potřeba je rozmístit do každé místnosti, abyste zajistili ochranu celé domácnosti. Pro pavouky jsou nebezpečné, ale pro lidi a domácí mazlíčky naprosto bez obav.

Mohlo by vás zajímat:  Krtek nedá pokoj ani v zimě. Zbavte svou zahradu nenáviděného tvora jednoduchými triky

 

Přidat na Seznam.cz