The Ants With Red Ban Sign. Stop Ants Sign

Mravence z domu vyženou osvědčené přírodní prostředky, které najdeme v každé kuchyni

Mravenci, kteří se objeví u nás doma, mohou být nepříjemnými škůdci. Nejenže vlezou do všemožných děr, ale dostanou se také do potraviny, kde mohou napáchat velké škody. Proto je dobré znát triky, díky kterým se jich snadno zbavíte a nebudou se vracet.

Zkuste sáhnout po domácích prostředcích, které zaručeně fungují

Pokud nechcete používat chemii, ať kvůli dětem nebo domácím mazlíčkům, či proto, že nechcete ničit přírodu, můžete vyzkoušet domácí metody, které budou také fungovat. Stačí mít po ruce citronovou šťávu, obyčejný ocet nebo kávová zrnka. Citron odpuzuje mravence svou štiplavou vůní. Proto stačí šťávou pokropit místa, kudy mravenci běžně chodí. Ochráníte tak celou kuchyň včetně potravin.

Mohlo by vás zajímat:  Tyhle tři skvělé triky s octem by měl znát každý zahradník
Zdroj obrázku: Freepik

Jestli budete používat ocet, stačí ho nalít do rozprašovače a postříkat jím místa, kde se mohou mravenci skrývat. Mají rádi zákoutí, kam se člověk běžně nedostane a kam není vidět. Ocet jim bude nepříjemně vonět a raději se z kuchyně vytratí. Pokud jste milovníci kávy, můžete proti mravencům použít také kávová zrna. Stejně jako u citronu mravenci nesnesou jejich vůni.

Dětský pudr vypudí mravence také

Zásyp seženete v každém obchodě nebo lékárně a jeho pomocí se zbavíte mravenců. Stačí ho nasypat na místa, kudy chodí nebo kde si myslíte, že přebývají. Mravencům smrdí také alkohol. Ten smíchejte s vodou v poměru 1 : 1 a nastříkejte na místa, kde mravenci přebývají.

Mohlo by vás zajímat:  Nepříjemný malý a kousavý hmyz se může ukrývat i na místech, kde ho málokdo čeká
Zdroj obrázku: Freepik

Malé okupanty vystrnadíte také pomocí bylinek, jako je hřebíček nebo černý pepř či skořice. Jenom je stačí nasypat na jejich obvyklé cestičky a sledovat, jak jich je postupně méně a méně. Stejně bude fungovat také jedlá soda nebo moučkový cukr. Připravte si z těchto suroviny směs, kterou nasypte na místa, kudy mravenci chodí. Raději sami odejdou na místa, kde jim nehrozí žádné nebezpečí.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-kill-ants
Přidat na Seznam.cz