702

Mravence z domova vyžene ocet, jedlá soda nebo skořice

Máte doma mravence? Dobrou zprávou je, že tito tvorové u vás doma nepředstavují žádné nebezpečí. Na druhou stranu je jistě doma mít nechcete. V obchodě najdete hodně chemických sprejů na jejich zahubení, ale nic takového používat nemusíte. Pamatujte, že tyto produkty jsou nejen velmi drahé, ale také obsahují nebezpečné látky pro vaše zdraví. Naštěstí můžete využít nespočet domácích metod.

Ocet

V domácnosti můžete použít směs bílého octa a vody v poměru 1:1, kterou nalijete do lahve s rozprašovačem. Roztok nastříkejte přímo na mravence a také na trasy, po kterých je vidíte nejvíce chodit. Mravenci pracují hodně s čichem a ocet ničí pachové stopy, takže z vašeho domova zmizí.

Mohlo by vás zajímat:  Močovina dodá rostlinám důležitý dusík. Aplikovat ji je ideální v těchto dnech

Citronová šťáva nebo kyselina citronová

Další možností je smíchat citronovou šťávu (nebo kyselinu citronovou) s vodou a nalít do lahve s rozprašovačem. Použijte tuto směs stejně jako octový roztok. Citron narušuje smysl pro orientaci v domácnosti a mravenci se poměrně rychle přesunou mimo váš domov.

26487482
Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda a cukr

Směs jedlé sody a cukru je trochu záludnější. Cukr bude přitahovat mravence do pasti, která je nakonec zničí. Jedlá soda je pro ně toxická, takže se jich velmi efektivně zbavíte. Stačí, když tuto směs nasypete na místa, kde se vyskytuje velké množství těchto malých tvorů.

Mohlo by vás zajímat:  Správně vybrané hnojivo udrží domácí rostliny spokojené, odvděčí se krásnými květy i bujným růstem

Skořice

V tomto případě můžete použít mletou skořici nebo esenciální olej. Prášek můžete nasypat do míst, kde se mravenci pohybují. Jestli máte esenciální olej, smíchejte ho s vodou a nastříkejte na mravenčí cesty. Skořice obsahuje látky, které mravenci nesnáší a nebudou se v této oblasti zdržovat.

Kávová sedlina

Pijete kávu a máte doma neustále kávovou sedlinu? Nasypte ji na místa, kde se mravenci vyskytují. Použít ji můžete také na zahradě, kde se vyplatí nasypat kolem mraveniště nebo rostlin. Káva je přirozeným repelentem proti mravencům.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-kill-ants
Přidat na Seznam.cz