Adult House Fly Species Musca Domestica

Mouchy lze chytit do octové pasti nebo na medovou mucholapku

Zbytky jídla, ovadlé kousky ovoce nebo zeleniny či zapáchající skvrny na lince v kuchyni lákají nezvané návštěvníky, konkrétně mouchy, které umí být pekelně otravné. Seznam toho, co láká tento hmyz do nitra interiérů, je dlouhý, ale existuje také opačný toho, co tito jedinci nesnáší. Pomocí těchto tipů lze snadno zabránit jejich přítomnosti. Co na mouchy použít, aby se v létě neozývalo dotěrné bzučení?

Moucha domácí

V Polsku se v minulosti používal pro mouchy název „čertovy včely“, protože je obtížné je vyhnat z domova. Pravdou je, že je moucha domácí opravdu neodbytný hmyz, který je považován za škůdce a může přenášet různé nemoci. Problémem je, že samička může naklást až 100 vajíček, a přestože žije pouhý měsíc, může klást v rozestupu několika málo dní další várky. Jak tedy vyzrát na mouchy?

Mohlo by vás zajímat:  Kopřivové hnojivo rostliny podpoří v růstu a ochrání je před nemocemi
Zdroj obrázku: Freepik

Šíření nebezpečných patogenů

Mouchy milují zbytky, zkažené a hnijící ovoce a zeleninu, proto prvním úkolem je úklid. Samozřejmostí je odstranění též starého pečiva nebo jiných potravin, které lákají svou vůní mouchy k návštěvě a k ochutnání. Poté se musí veškeré povrchy dobře otřít, aby byly dokonale čisté. Následuje další krok, a tím je nastražení odpuzovačů s pomocí různých vůní. Mouchy totiž, obdobně jako jiné druhy hmyzu, nesnesou určité pachy. Stačí do mističky nalít trošku octa a přidat pár kapek esenciálního oleje.

Mohlo by vás zajímat:  Blíží se čas prořezání malin. Keře získají sílu a úroda bude bohatá

Tipy, jak odradit mouchy

U pastí se postupuje stejně jako při likvidaci octomilek. Do skleněné nádoby se nalije ocet a přidá se běžný mycí prostředek na nádobí. Sklenice se přikryje potravinovou fólií a převáže gumičkou. Následně se provede vidličkou nebo párátkem několik děr, mouchy se dostanou dovnitř, nikoli však ven. Dalším vyzkoušeným tipem jsou sáčky s vodou, které se umisťují na parapety. Vodní odlesky mouchy dozajista odradí od návštěvy interiéru. Přinejhorším pomůže domácí mucholapka, která se vytvoří smícháním pár lžic medu s kukuřičnou krupicí. Směs se vloží do mističek a rozmístí po domácnosti.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-house-flies
Přidat na Seznam.cz