Closeup Shot Shovel Garden With Trees

Po létě potřebuje zvláštní pozornost trávník i samotné rostliny

Léto pomalu střídá podzim. To ovšem neznamená, že práce na zahradě končí. Právě naopak. Je totiž třeba podniknout mnoho kroků, abychom náš pozemek připravili na zimu a poté na následující jaro. Co tedy na zahradě rozhodně nezanedbat? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Čtěte dál.

Na co na podzim rozhodně nezapomenout

V září nastává období sklizně. Už tento fakt přináší mnoho práce navíc. Také může začít opadávat listí, které je třeba průběžně odklízet. Tlející listí může totiž na zahradě způsobit mnoho komplikací. Nejenže nevypadá zrovna esteticky příjemně, ale dokonce může ohrozit růst trávníku a zdraví našeho pozemku. Nános listí omezuje proudění vzduchu a vody do půdy, a může tak dojít k plesnivění či rozvoji houbových onemocnění.

Mohlo by vás zajímat:  Velká pomoc za málo peněz. Perlit provzdušní půdu a vypořádá se s plísní

I v září si ale ještě můžeme užívat květů, třeba u takové růže. Aby ale kvetla co nejdéle, dbejte na pravidelné odstraňování vadnoucích částí rostliny.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se v září starat o trávník, aby byl na jaře výstavní

Právě září je ideální období na to, abychom zařídili to, že bude trávník krásný i příští rok. Na začátku podzimu bychom měli vysadit travní semeno. Také v tomto období můžeme půdu vyrovnat a nakypřit. To ale nic nemění na tom, že září je ještě obdobím bujného růstu trávníku, a nesmíme tak zapomenout ho pravidelně sekat.

Mohlo by vás zajímat:  V listopadu můžeme vysadit mnoho druhů rostlin, které přežijí zimu

Jak se starat o rostliny, když přichází podzim

Září je samozřejmě období, kdy je ideální vysazovat cibulky, které nám na začátku další sezony vyraší. Vždy je ale třeba dát pozor na to, aby měly dostatek času zakořenit. To stejné platí například o úpravě živého plotu. Ten je před zimou dobré zastřihnout aspoň o deset centimetrů, ale šlahouny musí stihnout zdřevnatět, aby neumrzly. Podobné opatření byste měli provést například i u keříků, jako je maliník.

Zdroj: https://www.thompson-morgan.com/what-to-do-in-the-garden-in-september
Přidat na Seznam.cz