Closeup Green Cucumbers Field

Mladí lidé se už nedřou na záhonech. Nakoupí obyčejné pytle, naplní je hlínou a jejich úroda bývá nepřekonatelná

Pěstování na záhonech je přežitek. K dokonalé úrodě stačí jenom obyčejný pytel naplněný hlínou a trocha vláhy a hnojiva. Výsledek často předčí očekávání. Tímto způsobem lze vypěstovat mnoho druhů. My se zaměříme na okurky, které jsou v Česku velmi populární zeleninou. Mít ji skutečně bio je nenahraditelné.

Pěstování kdekoliv

Dříve si svou zeleninu pěstoval jenom ten, kdo měl pozemek. Buď u svého rodinného domu, nebo v rámci zahrádkářských kolonií. To byl luxus, o kterém se lidem z paneláků mohlo nechat jenom zdát. I ti však nyní mohou začít s pěstováním okurek, třeba na svých balkonech. Není třeba zde budovat žádné velké záhony. Plně postačí pytel s hlínou a o vše ostatní se postará příroda.

Mohlo by vás zajímat:  Zatracované tuky nejsou jenom špatné. Ty zdravé jsou pro tělo zásadní

Naplňte pytle

Jaký je tedy postup pěstování okurek nikoliv klasicky v záhonech, ale v pytlích? Stejně jednoduchý, jako to zní. Základem jsou tedy pytle. A to plastové, které nepropustí tekutiny. Klasické jutové tedy nejsou tím pravým. Pytle se zhruba do jedné třetiny naplní kvalitní zeminou. Tu dnes lze i koupit. Pamatujte na to, že plánujete pěstovat okurky, a podle toho také vybírejte zeminu.

Použijte sazenice

Když jsou pytle připraveny, vezměte sazenice, které do zeminy zasaďte. Ideální jsou dvě na jeden pytel. Sazenice můžete buď koupit, nebo pokud chcete začít úplně od píky, můžete si je předpěstovat sami, ze semen okurek. Jakmile jsou v pytli a v zemině, adekvátně je zalijte a nechte pytle na slunném místě.

Mohlo by vás zajímat:  Nejznámější přílohu lidé zkazí ještě předtím, než ji začnou vařit. Postup sice není žádná věda, ale tyhle chyby jsou časté

Poskytněte oporu

Následně postupujte klasicky. Pěstované okurky by měly mít jak adekvátní vláhu, tak i dostatečnou výživu. Dále nezapomeňte také na vhodnou oporu pro rostliny. Zde se dá improvizovat pomocí různých dřevěných nebo drátěných konstrukcí či provázků. Pamatujte, že rostlina musí udržet těžké plody a dostatečná opora je základ.

Těšte se z úrody

Šlo vše podle plánu? Pokud ano, můžete se při sklizni těšit z pořádné úrody. To vše bez nutnosti mít k dispozici pozemek či záhon. Stejným způsobem lze v pytli vypěstovat i cokoliv jiného, co je v našich podmínkách nenáročné.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/edible/vegetables/cucumber/growing-cucumbers-in-a-bag.htm
Přidat na Seznam.cz