Tea 1132529 1920

Použité čajové sáčky ocení ještě rostliny, nábytek nebo pokožka

Většina z nás po vylouhování čajového sáčku kouká na tento pytlík jako na odpad a vyhodí ho. Je to ale velká chyba, protože nám může posloužit ještě několika způsoby. Pomůže s problémy s pletí, může zmírnit příznaky podráždění očí a také ho můžete vyzkoušet jako hnojivo pro rostliny v květináčích nebo na zahradě. 

Čajové sáčky použijete při každodenním čištění

Poskytují účinky při péči o tělo a vlasy. Je to hlavně díky flavonoidům, katechinům a tříslovinám, které čaj obsahuje. Mají protizánětlivé a baktericidní vlastnosti. Použité sáčky od čaje obsahují také mnoho cenných rostlinných živin. Stojí za to je používat jako hnojivo pro vaše květiny. Nejlépe fungují ty od černého čaje. Hnojit tak můžete azalky, vřesy nebo kapradiny, což jsou acidofilní rostliny. 

Mohlo by vás zajímat:  Někteří lidé zapichují do květináče zápalky. Tato podivná dekorace má ale dobrý důvod

Po zaschnutí sáčků vyjměte jejich obsah a posypte jím květináče nebo je nasypte k zahradním rostlinám. Ještě lepší způsob je dát několik použitých pytlíků na dno květináče a přikrýt je půdou. Až budete rostlinu zalévat, budou se z nich postupně uvolňovat látky, které obohatí půdu.

Zdroj obrázku: Pixabay

Použít je můžete také na nábytek. S několika pytlíky od čaje můžete otřít dřevěné povrchy nábytku. Zpomalíte usazování prachu a také se bude krásné lesknout. Čajové sáčky také neutralizují nepříjemný zápach, takže je můžete použít jako přírodní osvěžovače. Vyzařují příjemnou vůni. Můžete je vložit do šatníku, chladničky nebo do bot. Pokud suché čajové sáčky trochu navlhčíte, zbavíte se také zápachu z ryb, česneku nebo cibule z rukou. 

Mohlo by vás zajímat:  Tahle surovina nepatří jenom do těsta, ale prospívá i tak náročným rostlinám, jako jsou orchideje. Jen se to nesmí přehnat

Čajové sáčky pomohou na problémy s pletí i očima

Antioxidanty, které jsou v čaji obsaženy, mají příznivý účinek na pokožku. Zklidňují záněty, hojení ran nebo mohou zpomalit procesy stárnutí. Pomáhají bojovat také proti akné. Použijte sáčky zeleného čaje k mytí mastné pleti. Pomohou i v případě, kdy se spálíte od slunce.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pokud použijete sáčky od černého čaje, zmírníte bolest a zastavíte dokonce krvácení. Pomohou také při kousnutí hmyzem nebo v případě otoku. Obklady z čajových sáčků jsou nepostradatelné v případě očních problémů. Snižují otoky, uklidňují svědění a pálení například při zánětu spojivek. Pokud dlouho pracujete u počítače, pomohou při únavě očí. Ponechte je na víčkách po dobu nejméně 15 minut a nezapomeňte, že sáčky musí být mírně vlhké a teplé.

Přidat na Seznam.cz