Garlic 3471701 1280

Franta: Kvůli vysokému cholesterolu jsem na zahradě začal pěstovat něco, co má manželka přímo nesnáší

Potřeboval jsem řešit vysoký cholesterol a zvolil přírodní cestu. Jenom manželka z toho není příliš nadšená. Můj lékař ale ano, takže s pěstováním, ale hlavně s konzumací rozhodně nepřestanu. I když chápu, že to pro mé okolí může být velmi obtěžující. Jde ale o mé zdraví a myslím si, že je lepší tato metoda, než když bych do sebe pral prášky plné chemie. Ty nechávám až jako úplně poslední možnost, když to nepůjde jinak.

To co vypěstuji, obchody nemají

Co vlastně pěstuji a co mi na cholesterol tak pomáhá? Možná se tomu budete divit, ale je to něco tak obyčejného, jako česnek. Samozřejmě, že bych si ho mohl koupit v obchodě, ale realita je taková, že nenabízejí kvalitu. Vyzkoušel jsem už mnoho kupovaných česneků z obchodu, ale musím říci, že žádný nemá takovou sílu, jako ten můj. Jak s ohledem na to, že výrazně voní, tak s ohledem na to, že chuťově velmi výrazně pálí. I když v obchodu koupím česnek označený jako český, prostě se tomu mému nevyrovná. O tom z Číny raději nemluvím.

Mohlo by vás zajímat:  Lukáš: Vodu z vařených brambor nosím na zahradu po kýblech. Pro sousedy jsem podivín, ale mám svou teorii
Zdroj obrázku: Pixabay

Pomocník při vysokém cholesterolu

Právě česnek mi doporučil můj lékař, když jsem se ho ptal na změnu jídelníčku. Řada lidí ho zná jako přírodní antibiotikum, ale on má i řadu jiných vlastností. Díky svému složení tak dokáže prospívat lidem s vysokým cholesterolem, čímž zlepšuje i mé zdraví. A to nemluvím o dalších desítkách dalších účinků, které česnek má.

Jen manželka má problémy

Já si česnek nemůžu vynachválit. A můj lékař také. Jenom manželka s ním má problémy. Nesnáší jeho vůni a tím začíná pomalu ale jistě nesnášet i mě. Nedivím se jí. Konzumuji ho pravidelně, někdy i několik stroužků denně. A i když si vyčistím zuby a vypláchnu ústa ústní vodou, stále je ze mě cítit. Stejně jako z mých rukou, když ho loupu a připravuji. Manželka si ale musí zvykat. Pokud jí na mém zdraví záleží, musí to překousnout do doby, než bude lékař s výsledky spokojen.

Zdroj: Článek byl zpracován na základě příběhu našeho čtenáře
Máte příběh, který by mohl zajímat i ostatní? Napište nám a podělte se s ním. Zpracujeme ho a publikujeme na našem magazínu. Byla by škoda, nechat si ho jen pro sebe.
Přidat na Seznam.cz