Tulipany1

Mezi tulipány si každý vybere, nespočet odrůd nabízí nejrůznější barvy i tvary květů

Tulipány jsou krásné, vysoké a různobarevné květiny, které rostou rychle, a pokud se objeví v zahradě, značí to příchod jara. Jsou spojené s Velikonocemi a jsou oblíbené díky svému vzhledu. Jestli si je chcete zasadit na zahradě, měli bysto to udělat včas, aby stihly na jaře vykvést.

Existují brzké i pozdní odrůdy

Double Negrita je pozdní odrůda, která odkvétá na přelomu dubna a května. Může dorůst do výšky až 60 centimetrů a je podobná pivoňce. Květiny mají fialkové listy, které mají řezané okraje. Můžete je použít v kombinaci s jemnějšími odstíny barev tulipánů, které budou v popředí. Pokud je vysadíte na slunném místě, budou skvěle ladit s červenými květinami nebo i žlutými narcisy. Vysazují se na podzim.

Mohlo by vás zajímat:  Chryzantémy pomohou udržet klíšťata daleko od zahrady
Zdroj obrázku: Freepik

Flair je druh tulipánu, který kvete od března do poloviny dubna. I během této krátké doby potěší svými květy, které jsou velké oproti tomu, že se jedná o trpasličí odrůdu, která neroste do velké výšky. Hodí se na okraje zahradních cest nebo na skalku. Také se vysazuje na podzim, a pokud ji necháte na trávníku, vytvoří krásný, žlutooranžový koberec.

Některé odrůdy mají zvláštní tvary květů

Odrůda Barcelona je pojmenována podle města ve Španělsku. Dorůstá výšky až 55 centimetrů a v plném rozkvětu ji najdete v polovině dubna. Květy jsou lemované bílou čárou, jinak jsou růžové nebo fuchsiové. Barcelona nádherně a intenzivně voní, její vůně vás přivítá pokaždé, když na zahradu vyjdete.

Mohlo by vás zajímat:  Přivítejte jaro barevnými květy v truhlících. Ty nejlepší odolají i ranním mrazíkům
Zdroj obrázku: Freepik

Kikomachi je odrůda pěstovaná hlavně v Japonsku. Patří mezi vyšší květiny, kvete až od poloviny dubna a její květy jsou velké a mají klasický tvar tulipánu. Na rozdíl od Barcelony voní jen jemně a potřebuje slunné místo, aby správně rostla a kvetla. Odrůda Greig má pruhované listy, které mají navíc zvlněné okraje. Tvar květů je také zvláštní, protože jsou špičaté a většinou mají dvě barvy. Cibule se jako u ostatních odrůd vysazují na podzim do několika skupin.

Zdroj: https://www.homestratosphere.com/types-of-tulips/
Přidat na Seznam.cz