Bright Panola Pansy Sale Local Garden Center

Zkušení zahradníci vědí, co macešky potřebují. Při správné péči vykvetou dvakrát do roka

Existuje mnoho nádherných a nenáročných květin, které můžete pěstovat na zahradě v záhonu i v truhlíku za oknem. Macešky mezi ně rozhodně patří. Nemůžeme se proto divit, že v Čechách patří mezi velmi populární rostliny, které s láskou pěstuje mnoho z nás. Jejich úžasnou vlastností je také fakt, že mohou kvést dvakrát za jednu sezónu. Jak toho dosáhnout?

Květenství dvakrát po sobě

Jakmile macešky odkvetou, nemusíte je ihned vyhazovat. Stačí, když seříznete jejich stonky v místě, kde začínají listy. Dále je zalévejte a pečujte o ně. Po několika týdnech se objeví nové pupeny a budete si moci užít květy ještě jednou, aniž byste museli kupovat nové rostliny. Pěstovat je můžete úspěšně také s lobelkou, bakopou nebo petúniemi. Budou tvořit ideální duo.

Mohlo by vás zajímat:  Lilie, vznešené zahradní krásky, se vyjímají bohatými květy a některé druhy přežijí i mrazy

Netradiční trvalky

Macešky se uvádějí jako dvouletky, ale není to pravda. Jedná se o krátkověké trvalky, které vydrží několik let, aniž byste je museli měnit. Dokážou doplnit vaši zahradu díky krásným květům. Velmi hezké ale budou také za oknem v truhlíku. Kvetou na jaře před nástupem letniček. Máte-li doma tulipány nebo narcisy, můžete je skvěle doplnit právě maceškami.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak o ně pečovat

Macešky potřebují půdu bohatou na živiny, která dobře drží vláhu. Polostín je pro ně nejlepší, ale můžete je dát také na slunné místo. V tom případě ale počítejte s tím, že nebudou kvést tak dlouho. Stejně jako většina rostlin potřebují dostatek vláhy, ale rozhodně byste to neměli přehánět. Zaslouží si také pravidelné odstraňování odkvetlých květů a suchých listů.

Mohlo by vás zajímat:  Dosnu indickou si zamilujete. Pokud jí věnujete dostatek času, odvděčí se nádhernými květy

Výsadbu provádějte podle toho, kdy se chcete těšit z jejich květů. Pro jarní kvetení je vysejte v červenci, pro podzimní květy zase brzy na jaře (v únoru nebo začátkem března). Vyseté rostlinky pravidelně zalévejte, jinak nebudou správně růst. Semena vyraší asi za 10 dnů. Přesazování se také nemusíte obávat. Vydrží totiž dokonce i přesazování během květu. To dokazuje, že jsou velmi odolné, a přitom nepotřebují žádnou obrovskou a náročnou péči.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/ornamental/flowers/pansy/pansy-flowering-season.htm
Přidat na Seznam.cz