Vodni Meloun

Meloun v létě skvěle osvěží, je ovšem dokonalý i v péči o pleť

Meloun je oblíbený hlavně v létě. Obsahuje nejen ovocné kyseliny, ale také vitaminy A, C a skupiny B. Meloun je navíc tvořen z 90 % jen vodou, a tak si ho můžete dopřát s klidem, i když se snažíte zhubnout. Nemusíte ho ale jen konzumovat, protože je skvělý také v péči o pokožku.

Meloun vyhladí vrásky, můžete si udělat několik pleťových masek

Z dužiny melounu si můžete snadno vyrobit několik domácích masek, které budou skvělé nejen na obličej, ale pomohou také na spáleniny od sluníčka nebo proti vráskám. Šťávu z melounu tak nemusíte jen pít, můžete ji klidně vymačkat a používat jako tonikum. Jestli milujete slunce a často se opalujete, snadno se může stát, že se spálíte.

Mohlo by vás zajímat:  Pomerančový olej uvolní tělo a zklidní mysl. K jeho výrobě postačí dvě ingredience
Zdroj obrázku: Freepik

Nejrychlejším řešením, jak pomoci spálené pokožce, je natřít ji vymačkanou šťávou z melounu. Po 15 minutách následně do pokožky vmasírujte hydratační krém a problém by se měl vyřešit. Vyrobit si můžete i masku, která je vhodná pro zralou pleť. Melounovou dužinu smíchejte se zralým banánem, který rozmačkejte na kaši. Přidejte přírodní jogurt a pastu dejte na obličej, krk i dekolt. Vynechte oblasti očí a po dvaceti minutách pastu opláchněte vlažnou vodou. Nakonec dejte na pleť hydratační krém.

Mohlo by vás zajímat:  Kytice čerstvých květin může rozzářit interiér na dlouhé dny. Stačí využít jednoduché triky

Meloun nejen jako základ do salátu

Meloun využijete i jako uklidňující masku po opalování, po kterém je pokožka velmi suchá a může svědit. Můžete ji umýt šťávou z melounu nebo přidat mléko. Nechte co nejdéle působit a už poté neoplachujte. Meloun tak bude působit ještě delší dobu. Meloun je ideální surovinou hlavně v létě, kdy je potřeba dodržovat pitný režim. Sice budete muset častěji na záchod, ale pomůže to ledvinám i močovým cestám, které se tak pročistí.

Mohlo by vás zajímat:  Jak rozmnožovat drobné ovoce
Zdroj obrázku: Freepik

Meloun by měl být hlavně zralý. Jak to ale v obchodě poznat? Můžete si na něj poklepat – jestli zaduní, je zralý a bude i sladký. Jestli ale kousek nebude připravený ke konzumaci, můžete si z něj připravit ovocný salát, smíchat ho ale můžete také s kousky sýru a olivovým olejem.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/food-recipes/easy/g3691/watermelon-recipes-and-ideas/
Přidat na Seznam.cz