Wooden Box 349703 1280[1]

Lukáš: Vykopal jsem bednu s obsahem, který se dal pít. Riskoval jsem zdraví, ale nemohl jsem odolat zvědavosti

Práce na zahradě mi vždy přišla nudná a úmorná. Neustálá péče o trávník, o rostliny, květiny, ale i o plodiny na záhonech mi ubírali veškerou energii. Vše jsem bral jako nutné zlo. Při jedné takové práci jsem narazil na něco podivného. Nejprve jsem si myslel, že se jedná o kámen nebo jinou tvrdou věc, kterých na naší zahradě bylo víc než dost. Nakonec se ukázalo, že to bylo úplně něco jiného. V tu chvíli jsem byl rád, že na zahradě pracuji. Zmocnila se mě velká zvědavost, které jsem však nedokázal odolat.

Mohlo by vás zajímat:  Lukáš: Vodu z vařených brambor nosím na zahradu po kýblech. Pro sousedy jsem podivín, ale mám svou teorii

Bedna s podivným obsahem

V rámci zvelebování bylo třeba také upravit terén. Během něho jsem při kopání narazil na velmi zvláštní bednu. Nebyla nijak velká, ale podle všeho tam ležela celkem dlouho. Opatrně jsem ji vyndal a rozhodl se, že se podívám dovnitř. Obsah mě zcela šokoval. Bylo v ní několik lahví průzračného obsahu. A já začal přemýšlet, co by to jenom mohlo být.

Původní majitel mi dal několik indicií

Ihned jsem  volal původnímu majiteli, který mi však sdělil, že bedna stoprocentně není jeho. Že v zemi musela být po člověku, od kterého zahrádku kupoval on. Ten však už byl po smrti. A tak jsem se vydal za místními ostatními zahrádkáři, hlavně za starousedlíky, zda nevědí, kdo měl zahradu v minulosti a co by mohlo být za obsah v ukrytých lahvích.

Mohlo by vás zajímat:  Franta: Kvůli vysokému cholesterolu jsem na zahradě začal pěstovat něco, co má manželka přímo nesnáší

Zdroj obrázku: Pixabay

Patrně šlo o netradičně archivovanou pálenku

Od místních jsem se dozvěděl, že dřívější majitel byl poměrně velký milovník pálenek. Ty si právě zde sám připravoval, z vypěstovaného ovoce. V tu chvíli mi začínalo být jasné, co bude obsahem daných lahví. Jen už asi nezjistím, zda šlo o netradiční způsob archivace, nebo záměrné ukrytí.

Rozhodl jsem se ochutnat, i když jsem si byl vědom rizika

Pít neznámý alkohol není dobrý nápad. Já však nemohl odolat a jednu lahev jsem otevřel. Byl jsem si vědom, že výroba nemusela proběhnout dle správných standardů a mohou mi hrozit i zdravotní komplikace. Přesto byla zvědavost silnější, otevřel jsem jednu lahev, přivoněl si a napil se. Co se stalo potom? Byl jsem v šoku, jelikož tak dobrou pálenku jsem nikdy v životě nepil. Od té doby ji mám uloženou doma, jen pro opravdu výjimečné příležitosti.

Přidat na Seznam.cz