Citron1

Malý citron dokáže velké věci. Skvělé využití najde při péči o domov i pokožku

Citron můžete využít nejen v kuchyni. Bude užitečný také v koupelně a v péči o pokožku. Jak toto skvělé a kyselé ovoce využít? Existuje mnoho oblastí, kde může pomoci. Na jeho konzumaci byste neměli zapomínat hlavně na podzim a během zimních měsíců. Hodí se totiž nejen jako doplněk do čaje, ale pomůže odstranit například kuří oko nebo pigmentové skvrny.

Citron můžete použít na rozpraskané paty

Že to zní bolestivě? Kdepak. Citronem si pomůžete od suchých a popraskaných pat, a to jednoduchým způsobem. Pokud si do pat budete vtírat citronovou šťávu, budou měkčí. Stejně bude citron působit také na chodidla nebo na lokty, které jsou velmi často suché. Na půlku citronu můžete nasypat trochu jedlé sody a přejíždět s ním po kůži. Následně paty opláchněte, naneste krém a navlékněte bavlněné ponožky.

Mohlo by vás zajímat:  Přestat plýtvat jídlem je snadné. Foodblogerka Maia Sobczaková radí, jak veškeré zbytky zužitkovat
Zdroj obrázku: Freepik

Citron se používá hlavně k ochucení obyčejné vody, protože nastartuje metabolismus a urychlí tím hubnutí. Můžete ho použít také jako přírodní kapky proti rýmě. Do nosu si nakapejte dvě až tři kapky šťávy ráno i večer a uvidíte, že se rýmy brzy zbavíte. Stejně jako kašle. Stačí smíchat citron s trochou vody, přidat med a tento nápoj pít třikrát denně.

Pigmentové skvrny nebudou mít šanci

Stačí citron nakrájet na slabé plátky a položit na skvrnu. Poradí se také s nečistotami od nikotinu, které se na těle mohou vytvořit. Za několik dní uvidíte, že skvrny budou blednout, je ale nutné postup opakovat pravidelně. Citron vám pomůže také v odstraňování zápachu z lednice. Dejte do ní talířek s několika plátky a posypte solí. Absorbuje nepříjemné pachy.

Mohlo by vás zajímat:  Hraboši dokážou během chvíle zničit každou zahradu. Úrodu zachrání jedině včasný zásah
Zdroj obrázku: Freepik

Pomůže v kuchyni také jaké čistidlo na ruce, pokud pracujete s cibulí, česnekem nebo rybami. Problém nebude mít ani s odstraněním barvy na rukou po zpracování borůvek nebo červené řepy. Jestli se chcete zbavit kuřího oka, stačí plátek citronu přiložit na postižené místo, přelepit náplastí a je hotovo.

Zdroj: https://www.eatthis.com/uses-for-lemon/
Přidat na Seznam.cz